Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Καλή απόδοση και νίκη για Παναθηναϊκό!

Θετικές εντυπώσεις άφησε ο Παναθηναϊκός στο αποψινό τρίτο και τελευταίο του φιλικό ματς επί ολλανδικού εδάφους, απέναντι στην τουρκική Γκεντσλερμπιρλιγκί.

Θετικές εντυπώσεις άφησε ο Παναθηναϊκός στο αποψινό τρίτο και τελευταίο του φιλικό ματς επί ολλανδικού εδάφους, απέναντι στην τουρκική Γκεντσλερμπιρλιγκί, την οποία νίκησε με 1-0.

Ο Άλτμαν σέρβιρε στο πιάτο με υπέροχη ενέργεια το τετ α τετ γκολ του Μολίνς μόλις στο 5ο λεπτό. Στο δεύτερο ημίχρονο ο ρυθμός έπεσε αισθητά και έτσι το 1-0 υπέρ του τριφυλλιού έμεινε μέχρι τέλους.

Παναθηναϊκός: Βλαχοδήμος (64’ Στιλ) – Κουλιμπαλί (81’ Βέμερ), Μολέδο (62’ Ευαγγέλου), Κολοβέτσιος (68’ Τελάντερ), Χουλτ -Χατζηγιοβάνης (76’ Μπουζούκης), Ζέκα (87’ Εμμανουηλίδης), Ρέις (62’ Δώνης), Λουντ (67’ Στάικος)- Άλτμαν (67’ Ρινάλντι) – Μολίνς (62’ Πίσπας).

Γκεντσλερμπιρλιγκί: Χοπφ, Ογκούρ, Οζκάν, Οζέκ, Πεχλιβάν, Ογκούζ, Χαλίλι, Λούκας ντος Σάντος, Σκέκιτς, Παλίτσεβιτς, Σκούλετις.