Νέα από ΕλλάδαΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Έτσι είδε την ήττα η ΠΑΕ Πλατανιάς Χανίων!(vid)

Διαβάστε το match report της ΠΑΕ Πλατανιάς Χανίων, για την χθεσινή ήττα της ομάδας τους από τον ΠΑΣ Λαμία.

Διαβάστε το match report:

Την ήττα με σκορ 2-1 γνώρισε η ομάδα μας από την Λαμία στα Περιβόλια στο πλαίσιο της 24ης αγωνιστικής του πρωταθλήματος.

Ο Πλατανιάς ήταν καλύτερος από την αντίπαλο του στο πρώτο ημίχρονο και θα μπορούσε να είχε ανοίξει το σκορ στο 34ο λεπτό με τον Νίλι, όμως στο δεύτερο ημίχρονο μια κακιά στιγμή για τον Στάμου, άλλαξε την εικόνα του αγώνα.

Συγκεκριμένα στο 62ο λεπτό, ο αμυντικός της ομάδας μας στην προσπάθειά του να αποκρούσει έστειλε την μπάλα στα δίχτυα, δίνοντας έτσι τη δυνατότητα στη Λαμία να ανοίξει το σκορ.

Η φιλοξενούμενη ομάδα έφτασε στο 2-0 με τον Μπλάζιτς στο 75ο λεπτό, ενώ ο Πλατανιάς μείωσε με εκτέλεση πέναλτι του Ενσικουλού στο 85ο λεπτό.