FeaturedΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

ΠΑΣ Λαμία – ΠΑΣ Γιάννινα: To pregame ξεκίνησε…

Σε λίγες ημέρες ο ΠΑΣ Λαμία θα φιλοξενήσει στο ΔΑΚΛ τον ΠΑΣ Γιάννινα σε έναν ακόμη τελικό για την «κυανόλευκη» ομάδα.

Το LamiaSports σας βάζει στο κλίμα με pregame αφιερώματα, που έχουν να κάνουν σχέση με τον αγώνα της Λαμίας με αυτή τον Ιωαννίνων.

Αρχικά, θα θυμηθούμε το φιλικό του καλοκαιριού ανάμεσα στις δύο ομάδες, το οποίο δεν είχε αναδείξει νικητή.

Πάμε να θυμηθούμε τι είχε γίνει:

Στο Καρπενήσι ήταν η τελευταία φορά που αναμετρήθηκαν ΠΑΣ Γιάννινα και ΠΑΣ Λαμία… σε φιλικό προετοιμασίας, το καλοκαίρι που μας πέρασε.

Πατρίκ Βουό και Πέδρο Κόντε ήταν οι σκόρερ του αγώνα με το 1-1 να είναι το τελικό σκορ της αναμέτρησης, που έδωσε, τότε, στους δύο προπονητές αρκετά συμπεράσματα για το ξεκίνημα της χρονιάς.

Πάμε να θυμηθούμε το παιχνίδι:

Χωρίς νικητή (1-1) ολοκληρώθηκε το φιλικό του ΠΑΣ Γιάννινα με τη Λαμία στο Καρπενήσι.

Οι Ηπειρώτες ήταν ανώτεροι στο πρώτο ημίχρονο και δημιούργησαν πολλές ευκαιρίες με κορυφαία το δοκάρι του Βιδάλ, όμως λίγο πριν το φινάλε του έμειναν πίσω στο σκορ από το γκολ του Βουό.

Η απάντηση του ΠΑΣ Γιάννινα ήρθε λίγο μετά τη συμπλήρωση μίας ώρας αγώνα και συγκεκριμένα στο 68’ με σκόρερ τον Κόντε και το 1-1 έμεινε μέχρι το τέλος.

ΠΑΣ Γιάννινα (Α’ ημίχρονο):
 Βελλίδης, Μπέριος, Τζημόπουλος, Καρανίκας, Φουάσης, Σερβιλάκης, Γαρουφαλιάς, Χαλκιαδάκης, Ντόλοβατς, Βιδάλ, Ναδάλες.

ΠΑΣ ΓΙΑΝΝΙΝΑ (Β’): Πασχαλάκης, Μουταμπαλά, Μιχαήλ, Σκόνδρας, Μαυροπάνος, Κόντε, Γιάκος, Μπουκουβάλας, Νικολιάς, Κοζορώνης, Λουίζ Ενρίκε.

ΠΑΣ Λαμία (Α’ ημίχρονο): Παπαδόπουλος, Αναστασιάδης, Κουκόλης, Βασιλαντωνόπουλος, Παντελιάδης, Κουτρομάνος, Όμο, Μπουλούλης, Μπλάζιτς, Ακόστα, Βουό