Εφτά γκολ… με εφτά διαφορετικούς σκόρερ! (pics+vids)

Έπρεπε να βάλει τέσσερα τέρματα για να κερδίσει τον αγώνα κόντρα στον Ευρυτανικό το Ρεγγίνι! Απίστευτο ματς στους Ευρυτάνες με εφτά διαφορετικοί ποδοσφαιριστές να βρίσκουν δίχτυα! #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #Ευρυτανικός #ΟΦΗράκλειας

Τη νίκη με σκορ 3-4 πανηγύρισε η ομάδα του Ρεγγινίου μέσα στην έδρα του Ευρυτανικού, στο πλαίσιο της 3ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας.

Πολλά τα γκολ στους Ευρυτάνες λοιπόν με τους φιλοξενούμενους τελικά να χαμογελάνε… και να παίρνουν το πολύτιμο τρίποντο.

Μόλις στο 17΄ο Ευρυτανικός με τον Χειλά έκανε το 1-0, για να έρθει στο 20΄ο Καλύβας με εκτέλεση πέναλτι να ισοφαρίσει για το Ρεγγίνι.

Με πέναλτι όμως απάντησαν και οι γηπεδούχοι. Ο Χουλιάρας στο 23΄έβαλε για πρώτη φορά την ομάδα του μπροστά στο σκορ, για να έρθει ο Μπίκος τέσσερα λεπτά αργότερα να απαντήσει με πέναλτι και να κάνει το 2-2.

Παρόλο αυτά, το ημίχρονο είχε και 5ο γκολ. Ο Παναγιωτάκης, στο 31΄έβαλε για δεύτερη φορά στο ματς μπροστά σκορ την ομάδα του Ρεγγινίου κάνοντας το 2-3.

Στην επανάληψη, ο Κοσμάς στο 77΄ έγραψε το 2-4 για να έρθει ο Σφήκας στο 81΄να μειώσει για το τελικό 3-4 σε ένα απίστευτο παιχνίδι!

Φωτογραφίες και βίντεο από την επίσημη ιστοσελίδα του Ρεγγινίου και τον κ. Γιάννη Παπαλελούδη.