Β΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Εντός έδρας νίκη για τη Θύελλα με υπογραφή Ασπιώτη! (φωτορεπορτάζ)

Στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας η Θύελλα Μεγάλης Βρύσης υποδέχθηκε στο γήπεδο «Αλέξανδρος Παπαθανάσης» τον ΑΟ Πελασγιακός. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Β_Φθιώτιδας #ΘύελλαΜεγάληςΒρύσης #ΑΟΠελασγιακός #φωτορεπορτάζ #LamiaSports

Σε έναν ακόμη αγώνα της Θύελλας Μεγάλης Βρύσης, ο Αντώνης Ασπιώτης ήταν πρωταγωνιστής. Ο έμπειρος επιθετικός, σκόραρε τα δύο από τα τρία συνολικά τέρματα της ομάδας του με τη Θύελλα να επικρατεί τελικά με 3-1 του Πελασγιακού.

Ο αγώνας ξεκίνησε με τη γηπεδούχο ομάδα να έχει τα ηνία του παιχνιδιού και τους φιλοξενούμενους να «χτυπούν» στις αντεπιθέσεις.

Το 1-0 έγινε λίγο μετά το 30΄όταν ο Ασπιώτης εκμεταλλεύτηκε τη σέντρα συμπαίκτη του από τα δεξιά, πήρε την κεφαλιά και άνοιξε το σκορ.

Η απάντηση του Πελασγιακού ήρθε σχετικά άμεσα, με τον αρχηγό της Μήτσιο να γράφει το 1-1, σκορ το οποίο παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη, η ομάδα του Νίκου Τσίγκα μπήκε στο γήπεδο για να τελειώσει την υπόθεση τρίποντο και το κατάφερε.

Ο Ασπιώτης βρήκε ξανά δίχτυα στο ματς για δεύτερη φορά ενώ το τρίτο γκολ της Θύελλας πέτυχε ο κεντρικός αμυντικός Ντόριαν Χάνι.