Άλλα αθλήματαΜπάσκετΤοπικά Σπορ

«Βαριά» εκτός έδρας ήττα για τον Έσπερο!

«Κατέρρευσε» στο τέλος η ομάδα του Έσπερου Λαμίας...

Ο Έσπερος Λαμίας γνώρισε την ήττα με 84-58 από τους Μαχητές, ένα αποτέλεσμα που δεν φανερώνει την πραγματική εικόνα του ματς, όχι τόσο με ποιος τελικά ήταν ο νικητής, όσο για την έκταση της διαφοράς!

Η ομάδα του Σοφογιάννη ήταν ανταγωνιστική, είχε μια επαφή με το σκορ μέχρι το 30′ (57-43), για να έρθει η κατάρρευση στο τέλος και η βαριά ήττα με 84-58 με επιμέρους σκορ 27-14 στην τελευταία περίοδο, με την ομάδα της Λαμίας να αδικεί πρώτα τον εαυτό της!

Στο ημίχρονο οι Μαχητές προηγήθηκαν με 38-29 για να πάρουν τελικά τη νίκη σε ένα ματς που ούτως η άλλως ήταν το φαβορί, με τον Έσπερο να κοιτάζει ήδη το επόμενο παιχνίδι του και ειδικά τα ματς που θα ακολουθήσουν στο ”Χαλκιοπούλειο” αρχίζοντας να μετράει πλεον αντίστροφα για το φινάλε της σεζόν και την επίτευξη του μεγάλου στόχου της παραμονής.

Διαιτητές του αγώνα ήταν οι Τσιαπλής-Κατωτικίδης-Παπανικολάου.

ΔΕΚΑΛΕΠΤΑ: 18-15, 38-29, 57-43, 84-58.

πηγή: stereabasket.gr