Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Έφτασε κοντά στην ανατροπή σε ένα «χορταστικό» ματς η Αταλάντη! (pics)

Στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής και για τον 4ο όμιλο της Γ΄Εθνικής ο ΑΠΟ Αταλάντης υποδέχθηκε τον Θησέα Αγριάς σε ένα ματς που είχε συνολικά τέσσερα γκολ.

Τον Θησέα Αγριάς αντιμετώπισε στο πλαίσιο της 9ης αγωνιστικής του 4ου ομίλου της Γ΄Εθνικής ο ΑΠΟ Αταλάντης, με την ομάδα του Μάκη Ζαχαρόπουλο να φτάνει κοντά στη νίκη και μάλιστα με ανατροπή αλλά το τελικό σκορ της αναμέτρησης ήταν το χορταστικό 2-2.

Ο Θησέας κατάφερε αρκετά νωρίς να ανοίξει το σκορ και μόλις στο 8΄ έκανε το 0-1 με τον Βλάχο. Το πρώτο ημίχρονο ολοκληρώθηκε με την Αταλάντη να χάνει με ένα γκολ διαφορά.

Στην επανάληψη, η ομάδα από την Αγριά Βόλου βρήκε και δεύτερο γκολ στο 52΄με τον Οικονόμου, ο οποίος έκανε το 0-2. Η Αταλάντη όμως κατάφερε αρχικά να μειώσει το σκορ με τον Μαλισσόβα Αλ. στο 63΄ και στο 80΄ Κώστας Μαλισσόβας έφερε το ματς στα ίσια κάνοντας το 2-2.

Η ομάδα της Λοκρίδας προσπάθησε να κάνει την ολική ανατροπή, κάτι όμως δεν πραγματοποιήθηκε και οι δύο ομάδες μοιράστηκαν από έναν βαθμό.

Το μάτς:

Στο 8′ 0-1 για τον Θησέα με κεφάλια του Βλάχου

10′ κίτρινη κάρτα για την Αγριά στον Οικονόμου

21′ Χέρι του Τσακανίκα πέναλτι για το Θησέα εκτελεί ο Βλάχος απεκρουει ο Ανδρούτσος

Παραμένει το 0-1

26′ πασα του Μαλισσοβα Κ. από δεξιά για της Αταλάντη σουτ του Δουβαρα λίγο πανω απο το οριζόντιο δοκάρι

35′ κεφάλια του Λυτακη για την Αταλάντη μετά από κορνερ του Μαλέρδου διώχνει πανω στη Γράμμη ο γκολκίπερ

37′ γυρίστο σουτ του Δουβαρα για την Αταλάντη μέσα από τη μικρή περιοχη αποκρούει ο γκολκίπερ

0-1 ημίχρονο

Αλλαγή για την Αταλάντη στο ημίχρονο στη θέση του Καρακουση ο Χαϊκάλης

52′ φάουλ του Οικονόμου έξω από την περιοχη για το Θησέα. Δοκάρι και γκολ.
0-2

59′ αλλαγή για την Αταλάντη στη θέση του Μαλέρδου ο Τζιβελεκης

60′ Αλλαγη για τον Θησέα το αριθ. 12 στη θέση του 11

63′ γκολ για την Αταλάντη με τον Μαλισσοβα Αλ. Με σουτ μέσα από την περιοχη
1-2

66′ αλλαγή για την Αταλάντη στη θέση του Τσακανίκα ο Γκριτζάπης και στη θέση του Δουβαρα ο Σακκάς

68′ σουτ του Τζιβελεκης για την Αταλάντη αουτ ξυστά από το κάθετο δοκάρι

80′ 2-2 μετά από κόφτη πασσα του Μακρόπουλου από δεξιά και πλασε του Μαλισσοβα Κ.