ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

ΠΑΣ Λαμία Κ17: Πολύτιμος βαθμός με γκολ στις καθυστερήσεις!

Ισόπαλη 1-1 αναδείχτηκε η Κ- 17 του ΠΑΣ Λαμία με την αντίστοιχη ομάδα του Λεβαδειακού στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Η ομάδα του Γιώργου Ζαχαρόπουλο είχε αρκετές ευκαιρίες να πετύχει κι άλλα τέρματα, ιδιαίτερα στο δεύτερο 45λεπτο, ωστόσο έτσι όπως εξελίχθηκε το παιχνίδι τουλάχιστον κατάφερε να πάρει έστω και τον βαθμό της ισοπαλίας στο φινάλε.

Οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με τον Τάσιο στο 73′, ωστόσο οι γηπεδούχοι κατάφεραν να ισοφαρίσουν στο τελευταίο λεπτό της αναμέτρησης με τον Ντούβα!

Οι δύο ομάδες ολοκλήρωσαν το παιχνίδι έχοντας και από ένα δοκάρι, ένα σε κάθε ημίχρονο!

Ενδεκάδες:

ΠΑΣ Λαμία (Ζαχαρόπουλος): Καψαλιάρης, Σκαρλάτος (30′ Πιτσίκας), Τσιγαρίδας, Ντούβας, Σιόλος (60′ Μπαρτολίνι), Κουτσονίκας, Χειμάρας, Τσιαντούρης, Σαϊτης (45′ Αγγελάκης), Τσιάκας (75′ Παπαδημητρίου), Φίστι (75′ Θεοδωρόπουλος)

Λεβαδειακός (Φράγκας): Μαστόρης, Κολυμπίρης, Κατσογιάννης, Τριάντης, Ροζάνας, Αργυρίου (70′ Μίχας), Αβράμι (60′ Μήτρου), Πανόπουλος, Μπαρδόλι (85′ Μπέρδος), Βουγιούκας, Αυγέρης (70′ Τάσιος).

Πηγή: Lamiara.gr