Λίγα λάθη… αλλά και λίγες ευκαιρίες!

Μπορεί τα λάθη του να τα μείωσε αισθητά ο ΠΑΣ Λαμία, όμως στο δημιουργικό κομμάτι έμεινε και πάλι πίσω...

Από ένα παιχνίδι το οποίο έληξε 0-0 και παίχτηκε ποδόσφαιρο μόνο στα πρώτα 20 λεπτά, δεν μπορείς να πεις και πολλά πράγματα!

Αν όμως πρέπει να σημειώσουμε κάτι, πρώτα απ΄όλα είναι η μείωση των λαθών του ΠΑΣ Λαμία. Στα προηγούμενα ματς, η ομάδα της Φθιώτιδας έκανε πάνω από 35 λάθη μέσα στο 90λεπτο.

Στο προχθεσινό 0-0 με την ΑΕΛ παρόλο αυτά, σε όλες τις γραμμές τα λάθη είχαν μειωθεί αισθητά, φτάνοντας στα 29 σε 94 λεπτά αγώνα!

Παρόλο αυτά, η ομάδα δεν κατάφερε να δημιουργήσει φάσεις…

Το έχουμε τονίσει πολλές φορές στο πρόσφατο παρελθόν πως, έναν ποδοσφαιριστή ήθελες σίγουρα από την μεταγραφική περίοδο του Ιανουαρίου και δυστυχώς δεν ήρθε! Αυτός είναι το δεκάρι!

Με 8 τελικές προσπάθειες, καλώς ή κακώς πρέπει να είσαι πολύ εύστοχος στα τελειώματά σου για να σημειώσεις τέρμα, πράγμα το οποίο δεν είναι εφικτό σε κάθε ματς της «κυανόλευκης» ομάδας!

Οχτώ τελικές λοιπόν κόντρα στη Λάρισα, έχοντας 2 σουτ εντός της περιχής και 5 εκτός αυτής!