Νέα από ΚόσμοΠοδόσφαιρο

Όλα τα αποτελέσματα του Europa League!

Κέρδισαν τα φαβορί…

Με νίκες των κυπριακών ομάδων και ήττα-σοκ για τη Γαλατά ολοκληρώθηκε η πρώτη φάση του 2ου προκριματικού γύρου του Europa.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα:

Ίντερ Μπακού (Αζ) – Φόλα (Λουξ): 1-0

(89′ Σεϊντόφ)

Ί. Πάβλονταρ (Kαζ) – Ερυθρός Αστέρας (Σερ): 1-1

(91′ Ζίφκοβιτς πεν. – 51’Μποάκιε)

Κ. Αλμάτι (Kαζ) – Σκεντερμπρέου (Αλβ): 1-1

(9’Γκοχού – 71′ Αχμέτοφ αυτ.)

Μακάμπι Τελ Αβιβ (Iσρ) – ΚΡ Ρεϊκιαβικ (Ισλ): 3-1

(65’Σιένφελντ, 79’Κιάρτασον, 81′ Ατζίλι – 58’Πάλμασον)

Ραμποτνίτσκι (Πγδ) – Δυναμό Μινσκ (Λευ): 1-1

(90′ Ναΐντέμοφ πεν. – 53’Κβατσίνσκι)

Ρουζομπέροκ (Σλκ) – Μπραν (Νορ): 0-1

(47’Ακόστα)

Σκέντιγια (Πγδ) – Ελσίνκι (Φιν): 3-1

(45′, 59′, 64′ Ιμπραΐμι – 35’Γιάλοου)

Κάλιου (Eσθ) – Βιντεότον (Ουγ): 0-3

(8′ Πατκάι, 47′, 74′ Σκέποβιτς)

Μπρόντμπι (Δαν) – Βάασα (Φιν): 2-0         

(17’Πούκι, 29′ Φίσκερ)

Άλταχ (Αυτ) – Δυναμό Μπρεστ (Λευ): 1-1

(49′ Νουτζ – 74′ Σέντκο)

Λιεπάγια (Λετ) – Σούντουβα (Λιθ): 0-2

(18’Βερμπίκας, 74’Λαουκζέμις)

Απόλλων Λεμεσού (Κυπ) – Ζάρια Μπάλτι (Μολ): 3-0

(10’Σκέμπρι, 21′ Ντα Σίλβα,28′ Πέδρο)

Βαντούζ (Λιχ) – Ο. Γκρένλαντ (Νορ): 0-1

(42’Όσιαν)

Γκάμπαλα (Αζε) – Γιαγκιελόνια (Πολ): 1-1

(47′ Τζόσεφ-Μόνροουζ – 15’Ρόμαντσιουκ)

Χάουγκεσουντ (Νορ) – Λεχ Πόζναν (Πολ): 3-2

(24’Αμπντί, 71′ Χαϊραντίνοβιτς, 73’Σουιάμπου – 75’Μαγέφσκι, 90’Γέφτιτς)

Έστερσουντ (Σου) – Γαλατασαράι (Tου): 2-0

(68’Γκόντος, 90’Χόπκατ)

Βαλέτα (Μλτ) – Ουτρέχτη (Ολλ): 0-0

Άστρα Γκιουργκίου (Ρου) – Ζίρα (Αζε): 3-1

(31′ Ιονίτα, 55′ Νταντέα, 74’Λε Ταλέκ – 34′ Σαντίκοφ)

Νιέντερκορν (Λουξ) – ΑΕΛ Λεμεσού (Κυπ): 0-1

(66’Αρουαμπαρένα)

Μπεϊτάρ Ιερουσαλήμ (Iσρ) – Μπότεφ Πλόβντιβ (Bου): 1-1

(11′ Κάτσιλα – 73′ Γιουσέιν)

Νόρκεπινγκ (Σου) – Τρακάι (Λιθ): 2-1

(32′ Άντερσον, 61′ Χόλμπεργκ – 66′ Μακσίμοφ)

Σ. Μπρατισλάβας (Σλκ) – Λίνγκμπι (Δαν): 0-1

(75’Κιάερ)

Στούρμ Γκρατς (Αυτ) – Μλάντοστ Ποντγκόριτσα (Μαυ): 0-1

(2’Κρκότιτς)

Τρέντσιν (Σλκ) – Γιέουντα (Iσρ): 1-1

(3′ Βάλσκις)

Χάιντουκ Σπλιτ (Κρο) – Λέφσκι Σόφιας (Bου): 1-0

(59′ Πάουρ – 24′ Φούτακς πεν.)

Αμπερντίν (Σκω) – Μπρίγιεκ (Βοσ): 1-1

(17’Κρίστι – 69′ Μάρκοβιτς)

Ζελιέζνιτσαρ (Βοσ) – AIK Στοκχόλμης (Σου): 0-0

Κορκ Σίτι (Iρλ) – ΑΕΚ Λάρνακας (Κυπ): 0-1

(70’Τρούγιολς)

Όσιγιεκ (Κρο) – Λουκέρνη (Ελβ): 2-0

(66’Εγιούπι, 79′ Γκρέζντα)

Πανιώνιος (Ελλ) – Γκόριτσα (Σλο): 2-0

(12′, 47′ Γεσίλ)

Σάμροκ Ρόβερς (Iρλ) – Μλάντα Μπόλεσλαβ (Τσε): 2-3

(48′, 90′ Μπερκ – 35′, 63′ Μεμπράτου, 88′ Χραμόστα)

Φερεντσβάρος (Ουγ) – Μίντιλαντ (Δαν): 2-4

(22’Μπότκα, 42′ Βάργκα – 45′ πεν, 61′, 67′ πεν Πόουλσεν, 89′ Ονουάτσου)

Βαλούρ (Ισλ) – Ντομζάλε (Σλο)                    

 

*Οι επαναληπτικοί θα πραγματοποιηθούν στις 20 Ιουλίου.

Διαβάστε επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Back to top button