FeaturedΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Πιο έτοιμη ομάδα ο ΠΑΣ!(pics)

Ο ΠΑΣ Λαμία στο πρώτο φιλικό παιχνίδι για φέτος κέρδισε τον Λεβαδειακό, αφήνοντας πολύ καλές εντυπώσεις.

Η ομάδα του Μπάμπη Τεννέ έδειξε να είναι πιο έτοιμη από τους Βοιωτούς και με γκολ του Ματέι Πόντλογκαρ στο πρώτο ημίχρονο πήραν τη νίκη στο πρώτο φιλικό προετοιμασίας στο Καρπενήσι.

Το γκολ για τους λαμιώτες ήρθε μετά από λάθος της άμυνας του Λεβαδεικού, αλλά αστείο λάθος του τερματοφύλακα Ναμάσκο, με τον Σλοβένο επιθετικό της Λαμίας, να «τσιμπάει» την μπάλα και να κάνει προ κενής εστίας το τελικό σκορ 1-0.

Οι παίκτες της Λαμίας καθόλη την διάρκεια του παιχνιδιού είχαν τις περισσότερες ευκαιρίες, ενώ η κατοχή ήταν συντριπτικά υπέρ των «κυανόλευκων».

Καλέ εντυπώσεις άφησαν οι νεοαποκτηθείς ποδοσφαιριστές, δείχνοντας πως έχουν δέσει με την υπόλοιπη ομάδα.

Χρόνο συμμετοχής πήρε και ο Τσάρλες, ο οποίος είχε κάποιες καλές ενέργειες στο παιχνίδι. Την μεγαλύτερη ευκαιρία για να πετύχει η Λαμία το δεύτερο γκολ, την έχασε ο Ηλίας Τσέλιος στην αρχή του δευτέρου ημιχρόνου, αλλά ο αμυντικός του Λεβαδειακού τον πρόλαβε λίγο πριν πλασάρει τον Σωτηρίου.