Τίποτα δεν την σταματά!

Η Λίβερπουλ τα βρήκε σκούρα στην έδρα της Κρίσταλ Πάλας, αλλά τελικά επικράτησε με 2-1 και διατήρησε τη διαφορά στην Premier League από τη δεύτερη Λέστερ.

Ο Μανέ άνοιξε το σκορ στο 49′, αλλά ο Ζαχά στο 82′ έφερε εκ νέου το παιχνίδι στα ίσα. Τρία λεπτά αργότερα ο Φιρμίνο διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Η Τσέλσι προηγήθηκε της Μάντσεστερ Σίτι μέσα στο Έτιχαντ με τέρμα του Καντέ στο 21΄, αλλά οι «πολίτες» απάντησαν με γκολ των Ντε Μπρόιν (29΄) και Μαχρέζ (37΄) κάνοντας την ανατροπή. Έτσι η ομάδα του Γκουαρντιόλα πήρε την πολύτιμη νίκη από την αντίπαλό της και ανέβηκε στην τρίτη θέση.

Η Αρσεναλ γλίτωσε στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων την ήττα από την ουραγό Σαουθάμπτον. Στο 8′ ο Ινγκς άνοιξε το σκορ για τους φιλοξενούμενους, αλλά ισοφάρισε στο 18′ ο Λακαζέτ. Στο 71′, όμως, ο Γουόρντ-Πρόουζ έδωσε εκ νέου προβάδισμα στους φιλοξενούμενους. Ο Λακαζέτ, όμως, με το δεύτερο προσωπικό τέρμα στο έκτο λεπτό των καθυστερήσεων έδωσε το βαθμό της ισοπαλίας στην Αρσεναλ.

Τέλος στο αρνητικό σερί έβαλε στο ντεμπούτο του στην τεχνική ηγεσία της Τότεναμ ο Ζοζέ Μουρίνιο, αφού οι «πετεινοί» πέρασαν νικηφόρα με 3-2 από το London Stadium απέναντι στη Γουεστ Χαμ