Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Ασταμάτητος ο Αγρότης Τραγάνας! (φωτογραφίες+βίντεο)

Μία ακόμη νίκη για τον Αγρότη Τραγάνας ο οποίος στο πλαίσιο της 8ης αγωνιστικής του 1ου ομίλου της Β΄Φθιώτιδας υποδέχθηκε στο γήπεδο της Μαλεσίνας τον Α.Ο Σκάρφειας.

Με σκορ 5-1 και πρωταγωνιστή τον Σέρτζι Γκιρίτι ο οποίος σκόραρε τα δύο από τα πέντε συνολικά τέρματα της ομάδας, ο Αγρότης Τραγάνας κέρδισε τον Α.Ο Σκάρφειας στον τελευταίο αγώνα για το 2022.

Στο ματς το οποίο πραγματοποιήθηκε στο γήπεδο της Μαλεσίνας, η Τραγάνα πήρε κεφάλι στο σκορ με τον Μπεκίρη να κάνει το 1-0 ενώ λίγο αργότερα Σέρτζι Γκιρίτι έκανε το 2-0. Ο ίδιος ποδοσφαιριστής πέτυχε και το 3-0 για να έρθει λίγο πριν τη λήξη του πρώτου ημιχρόνου ο Γιάννης Δήμου να κάνει το 4-0.

Στην επανάληψη ο Αγρότης με τον 15χρονο Δημήτρη Τζάμπο έκανε το 5-0 για να μειώσει τελικά η Σκάρφεια σε 5-1  με τον Γιώργο Τόλια το οποίο παρέμεινε έως το τέλος.