Επιβλητική νίκη του Λεβαδειακού στην Τουρκία

Το τελευταίο φιλικό έδωσε σήμερα ο Λεβαδειακός στο φιλικό τουρνουά της Τουρκίας. Οι «πράσινοι» κέρδισαν την Άντανα Ντέμιρσπορ (ομάδα Β΄ Τουρκίας) με το εντυπωσιακό 4-0. Στο πρώτο φιλικό επί τουρκικού εδάφους με την Οσμάνλισπορ η παρουσία της ομάδας ήταν καλή αλλά σήμερα η ομάδα του Ζοζέ Ανιγκό ήταν εκπληκτική.

Τα γκολ των «πρασίνων»

Το πρώτο γκολ επιτεύχθηκε στο 15* με εύστοχο πέναλτι από τον Μπελγαζαουνί. Δέκα λεπτά αργότερα ο Μάγκας κάνει το 0-2 με κεφαλιά μετά από εκτέλεση κόρνερ. Με αυτό το σκορ οδηγήθηκαν οι δύο ομάδες στα αποδυτήρια.

Μετά την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου οι Βιωτοί δεν άργησαν να βάλουν και το τρίτο γκολ με πέναλντι που εκτέλεσε και πάλι ο Μπελγκαζαουνί. Το μάτς καθάρισε ο Γιακουμάκης στο 75ο λεπτό και το φιλικό έληξε με σκόρ 0-4.

Λεβαδειακός: Επασί, Τσαμπούρης (46′ Χατζηλάμπρος), Μάγκας, Αντιλέχου, Τριποτσέρης, Ομπιόρα, Μητρόπουλος, Μπελγκαζουανί, Καψάσκης, Γιακουμάκης, Γιουσούφ (46′ Τζαφάρ).