ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Κ19: Φινάλε στη σεζόν με νίκη ανατροπής!

Μεγάλος πρωταγωνιστής του ΠΑΣ Λαμία Κ19, ο μόνιμος σκόρερ της ομάδας Βασίλης Κοντονίκος, ο οποίος πέτυχε τα δύο από τα τρία γκολ της ομάδας. Το 2-2 για τον ΠΑΣ πέτυχε ο Καψής.

Ρεπορτάζ: Lamiara.gr

Με τον καλύτερο τρόπο έκλεισε η σεζόν και για την Κ-19 του ΠΑΣ Λαμία η οποία φιλοξένησε την αντίστοιχη ομάδα του ΟΦΗ σε εξ αναβολής αναμέτρηση της 22ης αγωνιστικής, βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-2 και κατάφερε να ολοκληρώσει την ολική ανατροπή και να πάρει τη νίκη με σκορ 3-2!

Το πρώτο ημίχρονο βρήκε τον ΟΦΗ να κρατά τη τύχη στα χέρια του έχοντας σκοράρει δις ωστόσο το δεύτερο ημίχρονο ανήκε ολοκληρωτικά στον ΠΑΣ Λαμία.

Το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου μείωσε γρήγορα σε 1-2 με τον συνήθη ύποπτο Κοντονίκο στο 67′, , έφτασε στην ισοφάριση στο 74ο λεπτό με τον Καψή και τρία λεπτά πριν το φινάλε ολοκλήρωσε την ανατροπή φτάνοντας στο τρίτο γκολ και πάλι με τον Κοντονίκο που χάρισε τη νίκη στους κυανόλευκους!

Κάπως έτσι η σεζόν που ολοκληρώθηκε βρίσκει τον ΠΑΣ Λαμία στην 11η θέση με 24 βαθμούς, πάνω από Ιωνικό, Βόλο και Λεβαδειακό!

ΠΑΣ Λαμία: Καραγιώργος, Λαμπρόπουλος, Σεντής, Μαργαρίτης, Ζαλοκώστας, Ρωμανός, Δρόσος (88′ Καντάς), Γαλαριώτης, Αποστόλου (20 λ.τ. Τσάτσος) Τσαμαλής (56′ Καψής), Κοντονίκος