Ισοπαλία… πρόβλημα για τον Απόλλωνα

Κέρασε… πίκρα τη Ριζούπολη ο Πανιώνιος!

Αν και ο Απόλλων Σμύρνης πήγαινε «καρφί» προς το τρίποντο-ανάσα, ένα τυχερό (αυτο)γκολ γλίτωσε τους -κακούς- Νεοσμυρνιώτες, διαμορφώνοντας το τελικό 1-1.

Μετά από μία ευκαιρία του Πανιωνίου με τον Κόρμπο στο 3′ ο Απόλλωνας έγινε το… αφεντικό του ματς.

Με δύο δεκάρια που έβαλε ο Παράσχος τους Κονέ και Μενδρινό οι γηπεδούχοι ήλεγχαν το ματς. Έχασαν μία τρομερη φάαη με τον Κονέ στο 14′. Ενώ στο 33′ η κεφαλιά του Κάργα σταμάτησε στον Κότνικ.

Κακή η εικόνα του Πανιωνίου δεν μπορούσε να κυκλοφορίσει την μπάλα. Τα ατού των κυανέρυθρων βρέθηκαν σε κακή μέρα και δεν πρόσφεραν.

Έτσι μερικά λεπτά μετά δέχθηκαν το γκολ από την κεφαλιά του Μπαρτολίνι στο 38′. Από μία εκτέλεση φάουλ που κακώς δόθηκε από τον διαιτητή. Στο δεύτερο ημίχρονο ο Πανιώνιος είχε σαφώς περισσότερη ώρα τη μπάλα στα πόδια του αλλά ήταν ακίνδυνος.

Εκτός από τη φάση του 78′ όπου ο Μασούρας με κεραυνό εκτός περιοχής έστειλε τη μπάλα στα δίχτυα και χάρισε στην ομάδα του τον βαθμό.

Στις καθυστερήσεις αποβλήθηκε ο Παπαγεωργίου με δεύτερη κίτρινη κάρτα για τον Πανιώνιο.

Πανιώνιος: Κότνικ, Μπανανά, Βλάχος, Γκιοατά, Σαραμαντάς, Κόρμπος, Σιώπης, Μασούρας, Σπιριντόνοβιτς, Λάμπρου, Ντουρμισάι
Απόλλων Σμύρνης: Τσόβιτς, Κύργιας, Παπάζογλου, Ναδάλες, Κούρος, Μπαρτολίνι, Κονέ, Αλμπάνης, Μενδρινός, Στάθης, Καστιγέχος