Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Συνεχίζει ακάθεκτη η Δάφνη Λιβανατών!

Σε ένα παιχνίδι που διεξήχθη σε ιδανικές συνθήκες, με αρκετό κόσμο και σύμμαχο τον καλό καιρό, η ομάδα της Δάφνης Λιβανατών κατάφερε να περάσει εύκολα από την έδρα του Εθνικού Κομποτάδων επικρατώντας με το εμφατικό 0-5.

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος

Το πρώτο τέταρτο της αναμέτρησης ήταν ισορροπημένο με τις δύο ομάδες να προσπαθούν να επιβάλουν τον ρυθμό τους ωστόσο η ομάδα της Δάφνης Λιβανάτων κατάφερε να πάρει κεφάλι στο σκορ με σκόρερ τον Βαγγέλη Μακρόπουλο στο 20ο λεπτό της αναμέτρησης. Τρία λεπτά αργότερα ο Χρήστος Βαρυπάτης εκμεταλλεύτηκε το λάθος της άμυνας των Κομποτάδων και με σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή έκανε το 0- 2 ο ίδιος ο ποδοσφαιριστής στο 43ο λεπτό ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-3 δίνοντας σαφές προβάδισμα στους φιλοξενούμενους για την νίκη από το πρώτο κιόλας ημίχρονο.

Στην επανάληψη οι δύο προπονητές πραγματοποίησαν αρκετές αλλαγές με τον Εθνικό Κομποτάδων να προσπαθεί να βρει και αυτός το γκολ στην αναμέτρηση ωστόσο ένα καταπληκτικό γκολ του Βαγγέλη Μακροπούλου με σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 0-4 καθιστώντας διαδικαστικού χαρακτήρα θα εναπομείναντα λεπτά.

Το τελικό 0-5 διαμόρφωσε ο Μίλτος Μπουγιώτας στο 83ο λεπτό της αναμέτρησης!

Συνθέσεις:

Εθνικός Κομποτάδων: Γκιολές, Χριστοφή, Θεοδώρου, Καταραχιάς, Χαντζής, Καλαμάτας, Κασούμης, Σταυρόπουλος, Καρασαντές, Ζησιμός, Κιτσοπανίδης,

Δάφνη Λιβανάτων: Γιοβάς, Μακρόπουλος, Νουράι, Τσούκαλος, Ζυγγογιάνης, Σταμούλης, Βαρυπάτης Χ, Βαρυπάτης Α., Ντζιος, Μακρόπουλος Ε., Τόλιας