«Έπεσε σε τοίχο» ο Αστέρας Ιτέας!

Πολύ κακό ξεκίνημα για τον Αστέρα Ιτέας στο πρωτάθλημα της Football League 2, κόντρα στον ΝΠΣ Βόλου.

Με το «βαρύ» σκορ 5-0 κέρδισε ο ΝΠΣ Βόλου τον Αστέρα Ιτέας, με τον οποίο αγωνίζονται και οι Λαμιώτες και πρώην ποδοσφαιριστές του ΠΑΣ Λαμία, Χρήστος Αλεξίου και Γιάννης Αντωνόπουλος.

Οι «κυανέρυθροι» ήταν αυτοί που μπήκαν καλύτερα στο ματς, κάτι που είχε σαν συνέπεια να προηγηθούν με 3-0 στο σκορ, χάρη σε δύο τέρματα του Ηλιόπουλου και ένα του Πέντα, αποτέλεσμα που ήταν και το τελικό του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη η ομάδα του Χουάν Φεράντο κατέβασε ταχύτητα, ωστόσο κατάφερε να πετύχει ακόμα δύο γκολ και να δώσει διαστάσεις θριάμβου στην νίκη της. Ντεντάκης και Μάντζης ήταν οι σκόρερ αυτών, αποτέλεσμα το οποίο έμελε να είναι και το τελικό του αγώνα.