Ερασιτέχνης ΠΑΣ ΛαμίαΠοδόσφαιρο Σάλας

Εντός έδρας ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία Futsal!

Εντός έδρας ήττα με σκορ 4-7 γνώρισε ο ΠΑΣ Λαμία Futsal από την Υπεροχή Τρικάλων.

Η επίσης νεοφώτιστη ομάδα των Τρικάλων ήταν ανώτερη αγωνιστικά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα χτίζοντας διαφορά τεσσάρων τερμάτων από το πρώτο ημίχρονο. Οι κυανόλευκοι του Κώστα Τσαπραζλή είχαν την κυκλοφορία αλλά στο πρώτο εικοσάλεπτο δυσκολεύτηκαν πάρα πολύ να φτάσουν στην περιοχή και να σκοράρουν.

Στην επανάληψη αυτό άλλαξε, βρήκαν τα γκολ αλλά η διαφορά που είχαν πάρει οι φιλοξενούμενοι ήταν δύσκολο να ανατραπεί με αποτέλεσμα να έρθει η ήττα.

Την επόμενη αγωνιστική ο ΠΑΣ Λαμία θα αντιμετωπίσει εκτός έδρας την ΑΕ Καλαμακίου – Αλίμου ενώ εκκρεμεί ο ορισμός του εξ αναβολής παιχνιδιού της 1ης αγωνιστικής κόντρα στον Αδέσποτο το οποίο αναμένεται να ορισθεί στα μέσα αυτής ή της επόμενης εβδομάδας.

ΠΑΣ Λαμία – Υπεροχή Τρικάλων: Φωτορεπορτάζ από τον αγώνα!