Γ' ΕθνικήΠοδόσφαιρο

Αποχαιρέτησε με ήττα ο Αστέρα Σταυρού!

Σε ένα εντελώς αδιάφορα αγώνα, ο Αστέρας Σταυρού γνώρισε την ήττα από τη Θύελλα Κατσικά με την ομάδα των Ιωαννίνων να έχει αποχαιρετήσει την κατηγορία.

Με ήττα 3-0 ο Αστέρας Σταυρού αποχαιρέτησε το φετινό πρωτάθλημα της Γ΄Εθνικής, με αντίπαλο τη Θύελλα Κατσικάς.

Σε ένα εντελώς αδιάφορο παιχνίδι καθώς ο μεν Αστέρας έχει σωθεί και η δε Θύελλα έχει υποβιβαστεί, οι γηπεδούχοι επικράτησαν με 3-0 σκορ χάρη σε τέρμα των Φίλιου, του Παππά και του Τουρμούσογλου.

Στο 12΄ του αγώνα ο Φίλιος άνοιξε το σκορ κάνοντας το 1-0 ενώ δέκα λεπτά πριν το ημίχρονο, ο Παππάς έκανε το 2-0 στο 35΄του ματς.

Στην επανάληψη και πιο συγκεκριμένα στο 72΄ο Τουρμούσογλου, έγραψε το τελικό 3-0. Σας θυμίζουμε ότι στον πρώτο αγώνα των δύο ομάδων στον Σταυρό, ο Αστέρας είχε επικρατήσει με 3-2 σκορ.

Πλέον, η ομάδα του Βαγγέλη Λέντα μπαίνει σε κατάσταση διακοπών, όμως την Τετάρτη 1/5 θα δώσει φιλικό αγώνα με την ομάδα των Νηρηίδων Φθίας.