«Πικρό» ντεμπούτο για Γκατούζο

Ο Τζενάρο Γκατούζο όχι μόνο δεν κατόρθωσε να συνδυάσει με νίκη το ντεμπούτο του στον πάγκο της Νάπολι, αλλά είδε τους «παρτενοπέι» να χάνουν (1-2) από την Πάρμα στο «Σαν Πάολο», στο πλαίσιο της 16ης αγωνιστικής στη Serie A.

Ο Κώστας Μανωλάς ήταν βασικός στο κέντρο άμυνας των γηπεδούχων, που είδαν τον Κουλουσέβσκι να αιφνιδιάζει ανοίγοντας το σκορ μόλις στο 4ο λεπτό, από λάθος του Κουλιμπαλί.

Η Νάπολι άσκησε πίεση και ισοφάρισε με τον Μίλικ στο 64΄, αλλά οι Εμιλιάνοι ήταν «φαρμάκι» στις αντεπιθέσεις και στο τρίτο λεπτό των καθυστερήσεων χτύπησαν για δεύτερη φορά με τον Ζερβίνιο κατακτώντας μια νίκη που σε βάθος χρόνου ίσως αποδειχθεί πως άξιζε την έξοδο στην Ευρώπη.