Ήττα για την Πελασγία… με δύο λάθη και παράπονα!

Τεράστιο διπλό για την ΑΕ Εχιναίων στην “καυτή” έδρα του Πελασγιακού.

Την ήττα με 1-2 σκορ πανηγύρισε η ομάδα της ΑΕ Εχιναίων στην έδρα της Πελασγίας στο πλαίσιο της 10ης αγωνιστικής της Β Φθιώτιδας.

Ο αγώνας άρχισε όπως ήταν αναμενόμενο με πολύ δύναμη πάθος και πολλές ευκαιρίες.

Ένας κακός αγωνιστικος χώρος που τον εκμεταλλεύτηκαν οι φιλοξενουμενοι.

Η πρώτη ευκαιρία ανήκει στην Πελασγία με τον Αντώνη Ράπτη του Ευάγγελου να κλέβει την μπάλα στο κέντρο να κάνει σουτ αλλα να καταλήγει αουτ.

Λίγα λεπτά αργότερα η Ένωση επιχειρήσε σουτ έξω από την περιοχή με τον Γιώτη Α. αλλά ο Σκούρας ειπε οχι.

Οι ευκαιριες ηταν πολλες και για τις δυο ομαδες και στο 28 λεπτο ο Καραδημος σημάδεψε τον Ράπτη, αυτος με κεφαλια τροφοδοτησε ωραια τον Σκεμπε ο οποιος με αψογο τελειωμα στην απέναντι γωνια εγραψε τον 1-0.

Στο 35 λεπτο ενα λαθος του τερματοφύλακα του Πελασγιακός ( λαθος συνεννόηση με την αμυνα ) εφερε το 1-1 με τον Λαϊνά να σκοραρει.

Στο δεύτερο ημίχρονο η Ένωση μπήκε πιο δυνατά στο δεύτερο ημίχρονο, έχοντας δοκάρι έπειτα από φάουλ με την άμυνα των γηπεδούχων να διώχνουν σε κόρνερ.

Στο 47′ οι φιλοξενούμενοι κέρδισαν φάουλ πλάγια στην περιοχή της Πελασγιας, ο Φασόλας ανέλαβε την εκτέλεση, η μπάλα έφτασε στον Πισπιρίγκο και με κεφαλιά έκανε το 1-2, καθώς πήδηξε πιο ψηλά απ όλους.

Στο 50′ ο Σκεμπές πήρε την μπάλα, σούταρε χαμηλά αλλά ο μεσοεπιθετικός της γηπεδούχου ομάδας είδε τη μπάλα να χτυπάει στο δοκάρι.

Δεκαπέντε λεπτά αργότερα ο αρχηγός της Ένωσης είδε την δεύτερη κίτρινη κάρτα του διαιτητή και άφησε την ομάδα του με δέκα παίκτες.

Η Πελασγία πίεσε στα επόμενα λεπτά για να ισοφαρίσει αλλά δεν το κατάφερε τελικά.

Στην τελευταία ευκαιρία του αγώνα ο Ράπτης μπήκε στην περιοχή της ΑΕ Εχιναίων σούταρε αλλά η μπάλα πέρασε άουτ.

Ο αγώνας τελείωσε με την Πελασγία να έχει αρκετά παράπονα από τη διαιτησία.

Θα ακολουθήσει Φωτορεπορτάζ και βίντεο με τα γκολ και τις δηλώσεις των πρωταγωνιστών.

Ρεπορτάζ: Βαγγέλης Μπιζάτος