Φιλική νίκη της Ξάνθης επί του Ορφέα

Σε αγωνιστική εγρήγορση κρατά τους παίκτες της η Ξάνθη που νίκησε τον Ορφέα με 2-0 σε φιλικό παιχνίδι που έγινε στα Πηγάδια.

Οι παίκτες του Μίλαν Ράσταβατς προκρίθηκαν στο 16′ με γκολ του Γέντρισεκ και πέντε λεπτά αργότερα ακολούθησε το δεύτερο γκολ με τον Κάστρο να διαμορφώνει από νωρίς το τελικό αποτέλεσμα.

Ο Σέρβος τεχνικός χρησιμοποίησε δύο ενδεκάδες και έβγαλε τα συμπεράσματά του για τον ερχόμενο αγώνα με τον Ολυμπιακό.

ΞΑΝΘΗ: Ζίβκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Σβάρνας, Φλίσκας, Συλλά, Μελιόπουλος, Ορφανίδης Λ., Λουσέρο, Μπρίτο, Γέντρισεκ, Κάστρο.

Στο δεύτερο ημίχρονο έπαιξαν οι: Γκαραβέλης, Ορφανίδης Λ., Χατζητερζόγλου, Λισγάρας, Κασάδο, Κώστας, Τριάδης, Φασίδης, Κάστρο, Κίκε, Συλλά.

ΟΡΦΕΑΣ ΞΑΝΘΗΣ: Ρούφος, Καραγκιόζης Β., Μακράκης, Μαλαδένης, Κατρανίτσας, Μαυρόπουλος, Χαλήλ Ιμπράμ, Τορομανίδης, Χιντ Ιμέρ, Καραγκιόζης Ι., Πασχαλάκης.

Έπαιξαν και οι: Αθανασίου, Γιαννακόπουλος, Κουτσογιάννης, Μέκερα, Τζαμπάζ Χαλήλ, Χατζήπαπας, Καλλίδης.