Α΄ ΦθιώτιδαςΓ' ΕθνικήΠοδόσφαιροΤοπικό Ποδόσφαιρο

Νίκη για τον Αστέρα στο πρώτο ματς για το Κύπελλο!

Σήμερα, στο γήπεδο του Αγίου Κωνσταντίνου, ως τυπικά γηπεδούχος ο Αστέρας Σταυρού αντιμετώπισε τον Άρη, για την 1η αγωνιστική της Β΄ Φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Φθιώτιδας.

Με σκορ 3-0 ο Αστέρας Σταυρού επικράτησε του Άρη Αγ. Κωνσταντίνου για την 1η αγωνιστική της Β΄φάσης του Κυπέλλου Ερασιτεχνών Φθιώτιδας.

Η ομάδα του Βαγγέλη Λέντα έχοντας αρκετές αλλαγές στη βασική της ενδεκάδα, κατάφερε να ξεπεράσει το εμπόδιο του μαχητικότατου Άρη και έκανε το πρώτο βήμα για την πρόκρισή του στην επόμενη φάση.

Το 1-0 έγινε στο 9΄ με τον Παρλάντζα να σκοράρει και να δίνει το προβάδισμα στην ομάδα του. Το 2-0 ήρθε πριν το τέλος του πρώτου ημιχρόνου. Πιο συγκεκριμένα, στο 34΄ ο Χρήστος Αλεξίου πέτυχε το δεύτερο γκολ της ομάδας του, το οποίο έμεινε και ως το τέλος του πρώτου 45λεπτου.

Το τελικό 3-0 έγινε στο 51΄με τον Δρόσο να σκοράρει και να γράφει το τελικό σκορ.

Οι δύο ενδεκάδες του αγώνα:

Αστέρας Σταυρού (Λέντας): Μαγκλάρας, Πανουργιάς, Σκούρας, Ακασού, Διαμαντής, Παλιάκος, Παρλάντζας, Αλεξίου, Αντωνόπουλος, Δρόσος

Έπαιξαν επίσης: Μόσχος (46΄), Λάππας (46΄), Παπαλέξης (46΄), Νάτσο Ροντρίγκες (46΄), Μαλισσόβας (69΄)

Άρης Αγ. Κωνσταντίνου (Αγγ. Κυριάκος): Παπαλουκάς, Φιλίπι, Αρτινόπουλος, Κούτλας, Μαραγκός, Ολύμπιος, Ρίζος Στ., Νιώρας, Πρίφτης Γ., Σχουλής, Νταρλαδήμας

Έπαιξαν επίσης: Πρίφτης Δ. (60΄), Θυμιανόπουλος (60΄), Πιερόπουλος (66΄), Μπαλτάς (66΄)