Φωνάζει η Αλαβές για τα γκολ ανατροπής της Μπαρτσελόνα (vid)

Οι φιλοξενούμενοι έχουν πολλά παράπονα για τη διαιτησία στο «Καμπ Νου».

Την Κυριακή το βράδυ στο “Καμπ Νου”, η Αλαβές ζόρισε αρκετά την Μπαρτσελόνα, η οποία χρειάστηκε να βάλει δυο γκολ στο τελευταίο 20λεπτο για να ανατρέψει το 0-1 του ημιχρόνου και να συνεχίσει την αήττητη πορεία της στο πρωτάθλημα.

Πάντως, οι άνθρωποι της Αλαβές έχουν παράπονα καθώς θεωρούν πως πάρθηκαν διαιτητικές αποφάσεις, σε κρίσιμες στιγμές του ματς, που αδίκησαν την Αλαβές.

Πρώτα από όλα διαμαρτύρονται για τη φάση του γκολ της ισοφάρισης, καθώς η μπάλα φεύγει από τα πόδια του Λουίς Σουάρες και πριν καταλήξει στα δίχτυα βρίσκει στο χέρι του Πικέ. Στη συνέχεια, ο Μέσι έκανε το 2-1 με εκτέλεση φάουλ, ένα φάουλ που κέρδισε ο Πάκο Αλκάθερ, ερχόμενος, όμως, από θέση οφσάιντ.

Τέλος, στην Αλαβές διαμαρτύρονται και για τη φάση του 88ου λεπτού όταν η μπάλα βρήκε το χέρι του Ουμτιτί, εντός περιοχής της Μπαρτσελόνα, με τον αμυντικό να σταματάει την πορεία της μπάλας προς τα δίχτυα.

Δείτε από το 7:10 του βίντεο