ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ήττα για τον ΠΑΣ Λαμία Κ19

Εντός έδρας ήττα με 0-4 γνώρισε η ομάδα Κ19 της Λαμίας από την αντίστοιχη ομάδα του Άρη για την 6η αγωνιστική του πρωταθλήματος υποδομών της Super League.

Στο παιχνίδι που ξεκίνησε στις 13:00 το συγκρότημα του Λάκη Παπανικολάου δεν κατάφερε να πάρει τον βαθμό αν και στο πρώτο ημίχρονο είχε καλή εικόνα.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι πάτησαν γκάζι και με δύο γκολ στο 52′ και το 57′ έβαλαν γερές βάσεις για το τρίποντο.

Η Λαμία δεν βρήκε αντίδραση, στο 89′ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν και σε 3ο γκολ για να διαμορφώσουν το τελικό 0-4 στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων.

Πρωταγωνιστής για τον Άρη ο Τσιπούρας, που σημείωσε χατ τρικ (52′ ,88’, 90’ ) με τον Μαρμαρίδη να ανοίγει το σκορ στο 57΄.

Συνθέσεις: Αναμένονται

Photo credit: Allaboutaris