ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Αν και προηγήθηκε… δεν τα κατάφερε η Κ17! (vid+pics)

Μπορεί η Λαμία να πήγε στα αποδυτήρια με πλεονέκτημα ενός γκολ, όμως ο ΠΑΟΚ πάτησε γκάζι στην επανάληψη μετουσιώνοντας την υπέροχη του σε γκολ. Τελικό σκορ στο Ενωσιακό γήπεδο στο Φραντζή 1-3!

Ο φιλοξενούμενος ΠΑΟΚ ήταν η καλύτερη ομάδα στον αγωνιστικό χώρο από την αρχή του παιχνιδιού με τους κυανόλευκους να λειτουργούν άριστα ανασταλτικά εμποδίζοντας τους να τελειώσουν τις φάσεις.

Μάλιστα κόντρα στη ροή του αγώνα και από λάθος εκτίμηση του τερματοφύλακα των φιλοξενούμενων ύστερα από εκτέλεση φάουλ, ο Κοντονίκος με προβολή έδωσε προβάδισμα στην ομάδα του.

Δείτε το 1-0 με τον Κοντονίκο:

Το 1-0 ήταν το σκορ του ημιχρόνου.

Στην επανάληψη οι φιλοξενούμενοι αύξησαν την πίεσή τους προς την εστία του Καραγιάννη την οποία και κατάφεραν να παραβιάσουν τρεις φορές φεύγοντας με το τρίποντο από την Λαμία!

Οι συνθέσεις:

ΠΑΣ Λαμία: Καραγιάννης Γκλάβας, Κατσίκας, Κούτλας, Αλαμάνης, Νικολόπουλος, Κλειτοράκης, Αποστόλου, Καψής, Καρασαντές, Κοντονίκος

ΠΑΟΚ: Κιάτος, Κουπένος, Σκούρτης, Φίλων, Πασαχίδης, Αλμασίδης, Γανόπουλος, Σνάουτσνερ, Τζίμας, Παπαγεωργίου, Βασιλειάδης