ΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Πρεμιέρα… με το αριστερό για τον ΠΑΣ Λαμία Κ17!

Στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β΄ομίλου της SuperLeague Υποδομών, ο ΠΑΣ Λαμία Κ17 αγωνίστηκε εκτός έδρας με αντίπαλο τον ΝΠΣ Βόλο.

Ρεπορτάζ: Νίκος Μώκος

Πρεμιέρα στο νέο πρωτάθλημα Κ-17 με το αριστερό για την αντίστοιχη ομάδα του ΠΑΣ Λαμία, η οποία στο πλαίσιο της 1ης αγωνιστικής του Β’ ομίλου στον οποίο συμμετέχει, γνώρισε βαριά εκτός έδρας ήττα με 4-0 από τον Βόλο.

Οι κυανόλευκοι είχαν τον έλεγχο του παιχνιδιού στο πρώτο ημίχρονο το οποίο βρήκε τις δύο ομάδες ισόπαλες χωρίς σκορ.

Στην επανάληψη ωστόσο οι αριθμητικές ισορροπίες άλλαξαν αφού Λαμία έμεινε με 10 παίκτες, οι γηπεδούχοι πάτησαν γκάζι, πέτυχαν 4 γκολ και έφτασαν στη πρώτη τους νίκη.

Το ερχόμενο Σάββατο η Λαμία θα υποδεχθεί τον Άρη…

Η σύνθεση του ΠΑΣ Λαμία:

ΠΑΣ Λαμία (Γιώργος Μπουρογιάννης): Τσεκούρας, Αποστόλου, Πεπόνας, Αλαμάνης, Γιαννέλης, Κωστάκης, Δερματάς, Αγγελής, Κοντονίκος, Κουρκουλιώτης, Δραχτίδης