Γκολάρα στην Α΄ΕΣΠΑ!(vid)

Ένα… ασύλληπτο γκολ σημειώθηκε στο Δόξα Βύρωνος-Μικρασιατικός 1-2, για την 30η και τελευταία αγωνιστική του 1ου ομίλου της Α’ ΕΠΣΑ.

Αναμφίβολα, το παιχνίδι που διεξήχθη στην Εργάνη στο Βύρωνα, ανάμεσα στην τοπική Δόξα και τον Μικρασιατικό να μην ήταν και το… εμπορικότερο όλων. Όμως, όσοι το παρακολούθησαν… αποζημιώθηκαν και με το παραπάνω…

Βλέπετε, με μια… φωτοβολίδα από τα 30 μέτρα, ο Άγγελος Τασιουλής ισοφάρισε για λογαριασμό των γηπεδούχων, στο 67’ κι ενώ τέσσερα λεπτά νωρίτερα ο Βάιος Ψαραδέλης είχε ανοίξει το σκορ, με ένα επίσης ωραίο τέρμα!

Για την ιστορία, ο Μικρασιατικός κέρδισε χάρη σε ένα γκολ του Ορέστη Χαζίσα στο 74ο λεπτό, όμως πανηγύρισαν… αμφότερες οι ομάδες αφού, χάρη στην ήττα της Τερψιθέας στο Ηράκλειο, εξασφάλισαν την παραμονή τους στην κατηγορία.