Λαμία – Κηφισιά: Ολική ανατροπή μέσα σε 14 λεπτά για τους γηπεδούχους (vid)

Η Λαμία κατάφερε, όχι απλά να απαντήσει στο γκολ της Κηφισιάς, χάρη στο ωραίο και μακρινό σουτ του Νταβίντ Σιμόν, αλλά να κάνει την ολική ανατροπή 14 λεπτά μετά το 0-1.

Η Κηφισιά πήρε από νωρίς το προβάδισμα στην έδρα της Λαμίας όμως οι γηπεδούχοι χρειάστηκαν μόλις 14 λεπτά για να κάνουν την ολική ανατροπή.

Αρχικά στο 23′, μετά από την εκτέλεση φάουλ του Καρλίτος, η άμυνα της Κηφισιάς δεν απομάκρυνε καλά, ο Νταβίντ Σιμόν έκανε το σουτ στην κίνηση έξω από την περιοχή και νίκησε τον Αναγνωστόπουλο για το 1-1.

Στο 37′, έπειτα από τις κεφαλιές τον Παπαδόπουλο και Ακούνια, ο Μαρτίνεθ έφυγε στην πλάτη της άμυνας, εκείνος νίκησε σε τετ-α-τετ τον Αναγνωστόπουλο αλλά αρχικά το γκολ ακυρώθηκε για οφσάιντ.

Μετά από check από τον VAR, ο Ισπανός εξτρέμ καλυπτόταν και έτσι το τέρμα του μέτρησε για το 2-1.