Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Νίκη για τη Μαλεσίνα… στο ντεμπούτο του Ζαχαρόπουλου!

Ο Μάκης Ζαχαρόπουλος έκανε ντεμπούτο στον πάγκο της ΑΕ Μαλεσίνας στο χθεσινό ματς με τη Νίκη Αγίας Παρασκευής. #ΕΠΣΦθιώτιδας #Α_Φθιώτιδας #ΑΕΜαλεσίνας #Νίκη_ΑγίαςΠαρασκευής

Ένα ντεμπούτο που στέφθηκε με επιτυχία για τον πολύπειρο προπονητή, καθώς η ομάδα του επικράτησε με 1-0 σκορ της Νίκης, επιστρέφοντας έτσι στα θετικά αποτελέσματα.

Στο πλαίσιο λοιπόν της 7ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας, η Μαλεσίνα υποδέχθηκε τη Νίκη Αγίας Παρασκευής με τις δύο ομάδες να χρειάζονται τους τρεις βαθμούς της νίκης για ψυχολογικούς αλλά και βαθμολογικούς λόγους.

Παρόλο αυτά, η ομάδα που στο τέλος χαμογέλασε ήταν η γηπεδούχος καθώς ένα γκολ του Στεργίου στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου έμελλε να κρίνει το ματς.

Ευκαιρίες υπήρχαν και για τις δύο ομαδες, άλλα γκολ όμως δεν υπήρχαν και το 1-0 παρέμεινε έως το τέλος του 90λεπτου.

Δείτε τις φωτογραφίες που ανέβασε η ομάδα της ΑΕ Μαλεσίνας στον επίσημο λογαριασμό της στο facebook: