Με σούπερ Κάσσο «σκόρπισε» τα Τρίκαλα η Νίκη!

Σε ένα παγωμένο Πανθεσσαλικό στάδιο, η Νίκη Βόλου ζέστανε τους λιγοστούς φίλους της που βρέθηκαν στις κερκίδες, επικρατώντας με 3-0 των Τρικάλων! #slgr2 #ΝίκηΒόλου #ΑΟΤρικάλων #season2021_2022

Η Νίκη μπήκε δυνατά στο παιχνίδι ανοίγοντας το σκορ με δυνατό μακρινό σουτ του Πασχάλη Κάσσου στο 16′.

Πριν την ολοκλήρωση του ημιχρόνου οι γηπεδούχοι έχασαν δύο κλασικές ευκαιρίες με το Βλαχομητρο να αστοχεί σε τετ α τετ.

Η υπεροχή των Βολιωτων συνεχίστηκε στο δεύτερο ημίχρονο, και αποτυπώθηκε με το δεύτερο γκολ του MVP Κάσσου στο 79′.

Το τελικό 3-0 διαμορφωσε ο Χρήστος Τζιωρας με σουτ εντός περιοχής στο 90′.

Η Νίκη Βόλου έφτασε με τη σημερινή της νίκη τους 15 βαθμούς σε 9 αγώνες και ανέβηκε στην 6η θέση, ενώ τα Τρίκαλα με 13 βαθμούς σε 11 αγωνες βρίσκεται στην 9η θέση.

Την επόμενη αγωνιστική η Νίκη Βόλου φιλοξενείται από την Α.Ε.Λ, ενώ τα Τρίκαλα υποδέχονται τον Ολυμπιακό Βόλου.