“Πλήγωσε” τον ΟΦΗ ο Βρουσάι!

Την ήττα γνώρισε ο ΟΦΗ σε φιλικό αγώνα κόντρα στην Βίλεμ του Βρουσάι και του Παυλίδη.

Ο ΟΦΗ προηγήθηκε στο ημίχρονο αλλά η Βίλεμ έκανε την ανατροπή και επικράτησε 2-1 των Κρητικών σε φιλικό παιχνίδι. Με την ελληνική ομάδα να πληρώνει τα αμυντικά της κενά.

Ο Σωτηρίου κράτησε όρθιους τους Κρητικούς στο πρώτο μέρος με διαδοχικές επεμβάσεις σε προσπάθειες από Παυλίδη (29’), Νούνελι (36’), Χόλμεν (38’).

Με εκπληκτικό σουτ, ο Σεμέντο κόντρα στη ροή του αγώνα άνοιξε το σκορ (41’) και έβαλε τον ΟΦΗ σε θέση οδηγού στο ημίχρονο.

Οι πολλές αλλαγές του Σίμου και κάποια αμυντικά κενά έφεραν την ανατροπή. Μία κεφαλιά του Κουλιμπαλί (69’) και ένα εύστοχο χτύπημα πέναλτι από τον Μάριο Βρουσάι (80’) έφεραν το τελικό 2-1 για την Βίλεμ που έφτασε πέρσι μέχρι τον τελικό του ολλανδικού κυπέλλου.

ΟΦΗ: Σωτηρίου, Νάστος, Γιαννούλης (56’ Μπράουν), Δεληγιαννίδης (56’ Κοροβέσης), Μαρινάκης, Σκόρ, Μεγιάδο, Νειρα (56’ Σασί), Σεμέντο, Τσιλιανίδης (70’ Βαζ), Μάνος (56’  Φερέιρα).