Και στο τέλος…. κερδίζει ο Ιωνικός!

Με γκολ στο 89' και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ιωνικός πανηγύρισε σπουδαία νίκη (3-1) επί του Διαγόρα στη Νίκαια και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου!

Με γκολ στο 89′ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων, ο Ιωνικός πανηγύρισε σπουδαία νίκη (3-1) επί του Διαγόρα στη Νίκαια και παρέμεινε σε τροχιά ανόδου!

Το ξανάκανε ο Ιωνικός!

Όπως στα Τρίκαλα την περασμένη αγωνιστική, όπου σκόραρε στις καθυστερήσεις δύο φορές και έφερε «τούμπα» το ματς (2-3), έτσι και σήμερα (17/03) στη Νίκαια, στο ντέρμπι με τον Διαγόρα, σκόραρε στο 89′ και στο 6ο λεπτό των καθυστερήσεων για το 3-1 απέναντι στους Ροδίτες!

Μια τεράστια νίκη από κάθε άποψη, καθώς ο Ιωνικός παρέμεινε σε τροχιά ανόδου, κοντά στην κορυφή -στον πόντο, πλέον, από τον πρωτοπόρο Εργοτέλη, που παίζει αυτή την ώρα- την ίδια στιγμή, δε, που χάνει ένας αντίπαλος εξαιρετικά δυνατός, ο οποίος επίσης κυνηγάει τον άνοδο.

Πηγή: Sport- fm