Νίκη με ανατροπή για την ΑΕΛ!

Η ΑΕΛ επικράτησε με 4-1 στο έκτο φιλικό παιχνίδι προετοιμασίας το Σάββατο (28/08) στο Στάδιο Αλκαζάρ, με αντίπαλο τον Πανσερραϊκό.

Μπορεί να βρέθηκε πίσω στο σκορ, η ομάδα της ΑΕΛ ανέτρεψε πλήρως την κατάσταση και επικράτησε 4-1. Αντίθετα με ό,τι έδειξε στο πρώτο ημίχρονο με τη κακή εμφάνιση, στο δεύτερο ημίχρονο η ΑΕΛ ήταν «άλλη» ομάδα.

Ο Πανσερραϊκός άνοιξε το σκορ μόλις στο 6ο λεπτό με το Πίντο. Η ΑΕΛ ισοφάρισε σε 1-1 με αυτογκόλ του ποδοσφαιριστή του Πανσερραϊκού Δημητρίου στο 44ο λεπτό, για να κάνει την ολική ανατροπή με τα γκολ στο δεύτερο ημίχρονο του Παπαγεωργίου, του Μιλτιάδη και του Γαρουφαλιά.

Η αρχική ενδεκάδα της ΑΕΛ: Θεοδωρόπουλος, Μπέρτος, Μαξιμένκο, Ομάρ, Πατράλης, Ηλιάδης, Κολομπίνο, Συμελίδης, Γιάκος, Νικολιάς, Όγκμποε.

Πηγή: aelole.gr