Τρένο η Αϊντχόφεν, πέρασε με 7-0 και από την έδρα της Ντεν Χάαγκ.

EREDIVISIE-5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Ντεν Χάαγκ-Αϊντχόφεν: 0-7

(Λοσάνο 18’, 73’, Ντε Γιονγκ 45+2’, Περέιρο 54’ πεν., 90+5’ πεν., Γκουτιέρες 75’, Μπεργκβάιν 90+2’)

Η Αϊντχόφεν έκανε τη δουλειά, διέλυσε με 7-0 στην έδρα της Ντεν Χαγκ, πέτυχε το 5Χ5 και πάει στο «Καμπ Νου» με ανεβασμένη ψυχολογία…

Η Αϊντχόφεν άνοιξε το σκορ με τον Λοσάνο στο 18ο λεπτό και στο 45+2’ ο Ντε Γιονγκ έκανε το 0-2. Στο 54’ ο Περέιρο με πέναλτι έκανε το 0-3 ενώ ο Λοσάνο με ακόμη ένα τέρμα στο 73’ έγραψε το 0-4.  Σύο λεπτά μετά, ο Γκουτιέρες διαμόρφωσε το 0-5 και ο Μπεργκβάιν στο 90+2’ έκανε το 0-6’. Το τελικό 0-7 διαμόρφωσε με ακόμη ένα πέναλτι ο Περέιρο στο 90+5’.

Ντε Γκράαφτσαπ-Φένλο: 1-2

(Μπουργκόρζ 88’-Σούσιτς 6’, Ποστ 30’)

Μεγάλο διπλό με 2-0 για τη Φένλο μέσα στην έδρα της Ντε Γκράαφτσαπ.

Ο  Σούσιτς έβαλε μπροστά στο σκορ τη Φένλο στο 6ο μόλις λεπτό και στο 30’ ο Ποστ έκανε το 0-2. Η Ντε Γκράαφτσαπ μείωσε στο 88ο λεπτό με τον Μπουργκόρζ.