«Ανώμαλη προσγείωση» για Ρέιντζερς

Η ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ γνώρισε την ήττα, 1-0 στην έδρα της Λίβινγκστον, μετά από δυο επιβλητικές νίκες.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΣΚΩΤΙΑΣ- 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

Λίβινγκστον-Ρέιντζερς 1-0
(34′ Μενγκά)

Αήττητη για έκτη σερί αγωνιστική παρέμεινε η Λίβινγκστον, αφού επικράτησε στην έδρα της 1-0 της Ρέιντζερς. Το αποτέλεσμα αυτό αποτελεί ανώμαλη προσγείωση για την ομάδα του Στίβεν Τζέραρντ, η οποία στα δυο προηγούμενα ματς πρωταθλήματος είχε ισάριθμες νίκες, σκοράροντας εννέα φορές.

Η Λίβινγκστον μπήκε δυνατά και έχασε μεγάλη ευκαιρία στο 11ο λεπτό με τον Άλαν Λίθγκοου. Η Ρέιντζερς είχε την κατοχή, αλλά δεν απειλούσε την αντίπαλη εστία και τελικά δέχτηκε το γκολ στο 34ο λεπτό με τον Ντόλι Μενγκά να πετυχαίνει το τέρμα που χάρισε στους γηπεδούχους το τρίποντο. Η Λίβινγκστον σκαρφάλωσε στη δεύτερη θέση, ισόβαθμη της Χιμπέρνιαν και η Ρέιντζερς γνώρισε μόλις τη δεύτερη ήττα, με τον Στίβεν Τζέραρντ στον πάγκο, και στρέφει τώρα την προσοχή της στο εντός έδρας παιχνίδι με τη Ραπίντ Βιέννης, για το Europa League.