Η Ίντερ κέρδισε με 2-0 την Κάλιαρι και βρίσκεται πλέον στην τετράδα.

SERIE A’-7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ

ΙΝΤΕΡ-ΚΑΛΙΑΡΙ: 2-0

Γήπεδο: Σαν Σίρο

Η Ίντερ κέρδισε με 2-0 την Κάλιαρι και έπιασε τετράδα στο Καμπιονάτο.

Η Ίντερ μπήκε δυνατά στο ματς και  στο 13ο λεπτό άνοιξε το σκορ. Ο Νταλμπέρ έβγαλε τη σέντρα από αριστερά και ο Μαρτίνες με κεφαλιά έκανε το 1-0. Στο 41’ ο Σάου έκανε όμορφη κίνηση και σουτ αλλά ο Χαντάνοβιτς του είπε όχι.

Στο 62ο λεπτό ο Καντρέβα έκανε το δυνατό συρτό σουτ, με τον Κράνιο να πέφτει και να διώχνει ενώ στο 73’ η Κάλιαρι πέτυχε γκολ το οποίο ακυρώθηκε μέσω VAR. Και στο 89’ ο Μπρόζοβιτς βρήκε όμορφα τον Πολιτάνο κι εκείνος πλασάρε για το 2-0.

ΙΝΤΕΡ: Χαντάνοβιτς, Ντ’Αμπρόζιο, Ντε Φράι, Μιράνδα, Νταλμπέρ, Γκαλιαρντίνι (57’ Μπρόζοβιτς), Βαλέρο, Καντρέβα (70’ Πέρισιτς), Πολιτάνο, Ναϊνγκολάν, Μαρτίνες

ΚΑΛΙΑΡΙ: Κράνιο, Σρνα, Αντρεόλι, Κλάβαν (46’ Πιζακάνε), Φαραγκό, Ντεσένα, Μπράνταριτς (60’ Πέδρο), Μπαρέλα, Ιονίτσα, Παβολέτι, Σάου (71’ Φαρίας)