«Τεσσάρα» και στον Ατρόμητο ο Αστέρας Τρίπολης

Τη νίκη με σκορ 4-1 πανηγύρισε ο Αστέρας Τρίπολης κόντρα στον Ατρόμητο, στο τουρνουά φιλανθρωπικού χαρακτήρα στον Βόλο.

Τρίτη συνεχόμενη «τεσσάρα» για τον Αστέρα Τρίπολης, καθώς επικράτησε με σκορ 4-1 και του Ατρομήτου, στο τουρνουά φιλανθρωπικού χαρακτήρα που πραγματοποιείται στον Βόλο.

Ο Αστέρας μπήκε δυνατά στο ματς και άνοιξε το σκορ στο 22′ με τον Μπαράλες να βρίσκει δίχτυα, έπειτα από κεφαλιά πάσα του Σίτο, ενώ στο 27′ ο Ριέρα διπλασίασε τα τέρματα των Αρκάδων με σουτ έξω από την περιοχή. Λίγα λεπτά αργότερα (33′) ο Αστέρας έκανε και το 3-0, με τον Βαλιέντε να σκοράρει με πλασέ από κόρνερ του Ριέρα.

Στο δεύτερο μέρος η ομάδα του Μίλαν Ράσταβατς βρήκε και τέταρτο τέρμα, με αριστερό σουτ του Άλβαρες έξω από την περιοχή, ενώ το τελικό 4-1 διαμόρφωσε ο Τζαβίδας στο 81ο λεπτό, έπειτα από γύρισμα του Κωτσόπουλου.

ΑΣΤΕΡΑΣ (Μίλαν Ράσταβατς): Παπαδόπουλος, Γκαρσία, Ατιένθα, Καστάνιο, Τασουλής, Βαλιέντε, Μουνάφο, Ριέρα, Σίτο, Ρετζίς, Μπαράλες.

Έπαιξαν και οι: Καρμόνα, Χριστόπουλος, Αντζουλάς, Άλβαρες, Σανταφέ, Ιγκλέσιας, Καπίγια, Τιλίκα, Σονί, Μπενίτο, Τσιφτσής.

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ (Άνχελ Λόπεθ): Πίριτς, Βασιλαντωνόπουλος, Χατζηισαΐας, Στρούγγης, Καστεγιάνο, Σάλομον, Μουνίθ, Μπεντινέλι, Καρτάλης, Κλωναρίδης, Κουλούρης

Για να στηρίξετε και εσείς την “Φλόγα” και το Ορφανοτροφείο Βόλου μπορείτε να καταθέσετε χρήματα στους παρακάτω λογαριασμούς: