Νέα από ΕλλάδαΠοδόσφαιρο

Νίκη της Ξάνθης απέναντι στον Πλατανιά

Ο Πλατανιάς μετά την ισοπαλία με τον Παναθηναϊκό ήλπιζε σε ένα δεύτερο θετικό αποτέλεσμα αλλά εξαιτίας της πολύ κακής του εμφάνισης έχασε δικαίως με 0-2 από τους Ακρίτες.

Άσχημα ξεκίνησε η αναμέτρηση ανάμεσα στις δύο ομάδες με πολλά λάθη ανάμεσα στις δύο ομάδες.  Το σκόρ της αναμέτρησης άνοιξε στο 18 λεπτό ο Μπρίτο με διαγώνιο σουτ μέσα από τη μεγάλη περιοχή και νίκησε τον Ομπερχάουσερ για το 1-0!

Στο 26 λεπτό οι φιλοξενούμενοι σκοράρουν για δεύτερη φορά με το μονοκόμματο σουτ του Γέντρισεκ και έγραψε το 2-0!

Πλατανιάς (Γιώργος Παράσχος): Ομπερχάουσερ, Στάθης, Καρυπίδης, Ντικαμονά, Βάντερσον, Κρος, Αγγελόπουλος, Ενσικουλού, Ντεβέσα, Κοροβέσης, Γκρζέλτσακ.

Ξάνθη (Μίλαν Ράσταβατς): Ζίφκοβιτς, Μπαξεβανίδης, Ντε Λούκας, Λισγάρας, Μπρίτο, Καμαρά, Κίκε, Κασάδο, Φλίσκας, Λουσέρο, Γέντρισεκ.