Φιλική νίκη του Ολυμπιακού… επί του Αήττητου Σπάτων!

Η ομάδα του Πέδρο Μαρτίνς επικράτησε με το ευρύ 7-1, με τον Γιάγια Τουρέ μάλιστα να πετυχαίνει ένα εντυπωσιακό γκολ με απευθείας χτύπημα φάουλ. Στο ημίχρονο το σκορ ήταν 3-0, με τον Μάνο να ανοίγει τον χορό των γκολ, ενώ δύο τέρματα πέτυχε ακολούθως ο Γκερέρο.
Το 4-0 έγινε στην επανάληψη από τον Βρουσάι, ακολούθησε ο Ποντένσε, έπειτα έγινε το 5-1 από τον Ματσούκα -που βγήκε από την ακαδημία του Ολυμπιακού- με τον Πορτογάλο ακολούθως να διπλασιάζει τον προσωπικό του λογαριασμό και το… κερασάκι στην τούρτα να έρχεται από τον Τουρέ.
Με 4-4-2 παρέταξε την ομάδα του ο Μαρτίνς χρησιμοποιώντας αρκετά παιδιά της Ακαδημίας. Οι Γκερέρο-Μάνος έπαιξαν στην επίθεση, στο τέρμα αγωνίστηκαν οι Χουτεσιώτης-Σα, ο Πάρντο ως δεξί μπακ, αλλά και οι Μιράντα, Κούτρης, Τουρέ, Ναουέλ, Ποντένσε, Βρουσάι.
Για το συγκρότημα του Σούλη Παπαδόπουλου ξεκίνησαν οι: Κοκκαλάς, Μουστάκης, Κολλαράς, Χριστοφιλέας, Μάγκας, Σταματάκης, Ματσούκας, Σπυρόπουλος, Μαρουκάκης, Γροντής, Ηρακλής