Έβδομη σερί νίκη η Βραζιλία(vid)

Ο Νεϊμάρ δεν σκόραρε, αλλά από δύο δικές του πάσες, η Βραζιλία επιβλήθηκε με 2-0 της Σαουδικής Αραβίας σε φιλική αναμέτρηση που διεξήχθη στο Ριάντ.

Ο στράικερ της Μάντσεστερ Σίτι, Γκάμπριελ Ζεσούς άνοιξε το σκορ στο 43΄ (πέτυχε ένα ακόμη γκολ λίγα λεπτά νωρίτερα, αλλά ακυρώθηκε ως οφσάιντ) και στο έβδομο λεπτό των καθυστερήσεων ο αμυντικός της Γιουβέντους, Άλεξ Σάντο, διαμόρφωσε το τελικό σκορ.

Οι γηπεδούχοι ολοκλήρωσαν το ματς με 10 παίκτες, λόγω της αποβολής του Ελ Οβάις στο 85ο λεπτό. Ο Ολλανδός ρέφερι της αναμέτρησης, Ντάνι Μακέλι, έκανε χρήση του VAR κι απέβαλλε τον 27χρονο τερματοφύλακα της Αλ Αχλί.

Για την «σελεσάο» ήταν η 7η σερί νίκη, ενώ σε 8ο ματς το συγκρότημα του Τίτε δεν δέχεται γκολ! Οι Σαουδάραβες από την πλευρά τους έμειναν χωρίς νίκη για 5ο συνεχόμενο αγώνα.