Α΄ ΦθιώτιδαςΤοπικό Ποδόσφαιρο

Πρωταθλητής χειμώνα ο Αστέρας Σταυρού / Νίκη κόντρα στον «μαχητικό» Άγιο Κωνσταντίνο

Στο πλαίσιο της 15ης αγωνιστικής της Α΄Φθιώτιδας ο Αστέρας Σταυρού κέρδισε με 4-1 τον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με πρωταγωνιστή τον Νικολόπουλο λόγω των δύο γκολ που πέτυχε αλλά και τον Παρλάντζα λόγω εμφάνισης.

Ο Αστέρας Σταυρού αναδείχθηκε και επίσημα πρωταθλητής χειμώνα καθώς στην τελευταία αναμέτρηση του πρώτου γύρου κόντρα στον Άρη Αγίου Κωνσταντίνου με σκορ 4-1, παραμένοντας μόνος του στην πρώτη θέση της κατηγορίας.

Ο Ταμπάκης στο 14΄άνοιξε το σκορ έπειτα από σουτ μέσα στη μεγάλη περιοχή, αλλά η επιμονή του Γ. Πρίφτη από τα δεξιά και η ευστοχία του Τετριμέλη στο 17΄έφερε το ματς στα ίσια.

Το σοκ της ισοφάρισης ξεπεράστηκε αρκετά γρήγορα από τον γηπεδούχο Αστέρα, με τον Χαντζή να πετυχαίνει ένα πανέμορφο γκολ από μακρινή απόσταση και πλάγια θέση κάνοντας στο 32΄το 2-1. Λίγα λεπτά αργότερα και πιο συγκεκριμένα στο 36΄ο Νικολόπουλος έκανε το 3-1 το οποίο παρέμεινε έως το τέλος του πρώτου ημιχρόνου.

Στην επανάληψη ο ρυθμός έπεσε αρκετά, όμως ο Σταυρός βρήκε και τέταρτο γκολ με τον Νικολόπουλο ξανά να σκοράρει μέσα από την μεγάλη περιοχή.

Αυτός που ξεχώρισε από το παιχνίδι κατά τη γνώμη μας εκτός από τον Νικολόπουλο λόγω των δύο γκολ και ο Παρλάντζας ο οποίος βρισκόταν παντού μέσα στο γήπεδο, είχε σημαντικές ενέργειες στο ματς ενώ και στα αμυντικά του καθήκοντα ήταν εξαιρετικός.