CHAMPIONS LEAGUE 7ος ΟΜΙΛΟΣ – 4η αγωνιστική

ΒΙΚΤΟΡΙΑ ΠΛΖΕΝ-ΡΕΑΛ ΜΑΔΡΙΤΗΣ: 0-5

ΓΗΠΕΔΟ: Doosan Arena

Επιβλητική μετά από πολύ καιρό η Ρεάλ διέλυσε με 5-0 την Βικτόρια Πλζεν.

Μόλις στο 6ο λεπτό ο Νάτσο λίγο έλειψε να πετύχει αυτογκόλ όταν στην προσπάθεια του να κόψει μια σέντρα, έστειλε την μπάλα στο δοκάρι της ομάδας του. Στο 11′ ο Προχάτσκα απείλησε με σουτ. Εννέα λεπτά μετά όμως ο Μπενζεμά άδειασε την άμυνα της Βικτόρια και με πλασέ πέτυχε ένα πανέμορφο γκολ. Στο 23′ ήρθε το 0-2 με κεφαλιά του Καζεμίρο. Τρία λεπτά μετά ο Ράμος με κεφαλιά δεν βρήκε στόχο.

Η Βικτόρια είχε καταρρεύσει και στο 37′ ο Μπενζεμά με κοντινή κεφαλιά έγραψε το 0-3. Μόλις δύο λεπτά μετά τη σκυτάλη πήρε ο Μπέιλ και πέτυχε το τέταρτο γκολ των Μαδριλένων. Το 0-5 ήρθε στο 67ο λεπτό με εξαιρετικό πλασέ του Κρόος.

ΠΛΖΕΝ: Χρούσκα, Χέιντα, Χούμπνικ, Προχάτσκα, Λιμπερσκί, Κόπιτς, Ρέζνικ, Χροσόβσκι, Τσορί (80’Ρέζνιτσεκ), Χάβελ (38’Πετρζέλα), Τσέρμακ (61’Χόραβα)

ΡΕΑΛ Μ.: Κουρτουά, Ράμος, Νάτσο, Ρεγκιλόν, Οντριοθόλα, Κρόος (73’Ίσκο), Κασεμίρο, Θεμπάγιος, Μπέιλ, Μπενζεμά (61’Βινίσιους), Λούκας Βάσκεθ