Δύσκολη εντός έδρας νίκη για τον Μεξιατικό!(pics)

Αν και δυσκολεύτηκε, η ομάδα του Μεξιατικού κατάφερε και πήρε την εντός έδρας νίκη απέναντι στην Δόξα Ζηλευτού, στο πλαίσιο του 2ου ομίλου, της 10ης αγωνιστικής της Β΄Φθιώτιδας.

Η ομάδα του Μεξιατικού πήρε σπουδαία εντός έδρας νίκη με σκορ 3-2 απέναντι στην Δόξα Ζηλευτού, για την 10η αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας.

Η φιλοξενούμενη ομάδα ήταν αυτή που άνοιξε το σκορ στο 26΄όταν ο Αθανασιάς, με πλασέ από κοντινή απόσταση έκανε το 0-1.

Αυτό ήταν και το σκορ του ημιχρόνου. Με τη έναρξη του δευτέρου 45λεπτου, ο Ριζάι στο 47΄έφερε το ματς στα ίσια, αλλά δέκα λεπτά αργότερα ο Νέλλας έδωσε και πάλι το προβάδισμα στην ομάδα της Δόξας γράφοντας το 1-2.

Το 2-2 έγινε στο 63΄με τον Γάτσιο να σκοράρει και να δίνει και πάλι ελπίδες νίκης στην ομάδα του, τον Μεξιατικό.

Η ολική ανατροπή στο σκορ ήρθε στο 73΄όταν ο Ζαπαντιώτης κέρδισε το πέναλτι για τους γηπεδούχους, ο Ηλιόπουλος ανέλαβε την εκτέλεση, κερδίζοντας τον Καραΐσκο γράφοντας το τελικό 3-2.

Μεξιατικός: Γραμματίκας, Καλτσάς (33′ Χριστόπουλος), Χορμόβας, Ρήγας, Ηλιόπουλος,
Τρούμπουλος, Χειρόπουλος, Τσιγκόλης, Γάτσιος, Ριζάι, Ζαπαντιώτης.

Δόξα Ζηλευτού: Καραϊσκος, Ράγκος (76′ Αθανασιάς Α), Ντίνος, Ντζιαβός, Γεράνης,
Διώτης (55′ Σαράντζης), Αθανασιάς Κ, Σταμπολίδης (80′ Μανίκας), Νέλλας, Μέτα, Μάλλιος.