Διακοπή και ξύλο σε τοπικό αγώνα!

Οριστική διακοπή είχαμε στην αναμέτρηση του Α΄ ομίλου μεταξύ του Ωλενιακού και του Λιμνοχωρίου και ενώ το σκορ ήταν 1-0 υπέρ των φιλοξενούμενων με γκολ που σημείωσε ο Μητρόπουλος στο 35ο λεπτό (πέντε λεπτά αργότερα αποβλήθηκε).

Στην φάση που αποβλήθηκε ο Μητρόπουλος έγινε ένα σκληρό μαρκάρισμα από παίκτη του Ωλενιακού και υπήρξε μεγάλη ένταση και λογομαχίες μεταξύ των ποδοσφαιριστών των δύο ομάδων.

Παράλληλα, είχαμε και είσοδο στον αγωνιστικό χώρο, φιλάθλων της γηπεδούχου ομάδα (γονείς κυρίως) που θέλησαν να προστατεύσουν τους νεαρούς αθλητές, με την ένταση να γενικεύεται, με αποτέλεσμα τον τραυματισμό του ποδοσφαιριστή, Χρήστου Γερασιμόπουλου, αλλά και παικτών της γηπεδούχου ομάδας.

Στο γήπεδο κατέφθασε, όπως γίνετια σε αυτές τις περιπτώσεις αστυνομική δύναμη. Το ματς διακόπηκε στην ανάπαυλα οριστικά. Πάντως οι άνθρωποι της φιλοξενούμενης ομάδας τα έχουν με τον ρέφερι, αφού άφησε το σκληρό παιχνίδι, όπως υποστηρίζουν των γηπεδούχων.

Έχει μεγάλη σημασία πάντως να δούμε τι θα αναφέρει στο φύλλο αγώνος ο ρέφερι Ευάγγελος Σαφαρίκας.

Πηγή: patragoal