FeaturedΑκαδημίεςΠΑΣ ΛΑΜΙΑΠοδόσφαιρο

Ξεκίνησε με ήττα η Κ19!

Ξεκίνημα με ήττα στο 2019 για την ομάδα Κ-19 της Λαμίας η οποία φιλοξενούσε το μεσημέρι την αντίστοιχη ομάδα του Άρη, στο Ενωσιακό γήπεδο στο Φραντζή.

Η ομάδα του Λάκη Παπανικολάου αν και ήταν καλύτερη στο ξεκίνημα της αναμέτρησης, είδε τον Άρη να ισορροπεί το παιχνίδι από το πρώτο 15λεπτο και μετά και μάλιστα οι κιτρινόμαυροι προηγήθηκαν στο 27ο λεπτό.

Οι κυανόλευκοι προσπάθησαν να βρουν το γκολ της ισοφάρισης, όμως οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στο 2-0 στο πρώτο λεπτό των καθυστερήσεων του ημιχρόνου, πηγαίνοντας στα αποδυτήρια με την ασφάλεια των 2 γκολ.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι ήταν αυτοί που είχαν την κυκλοφορία της μπάλας στο μεγαλύτερο διάστημα όμως δεν κατάφεραν να την μετουσιώσουν σε κάποιο γκολ με τους μικρούς του Άρη να έχουν και αυτοί 1-2 καλές στιγμές για ένα τρίτο γκολ.

Το 0-2 έμεινε μέχρι το τέλος με την Λαμία να μένει στους 11 βαθμούς και τον Άρη να φτάνει τους 23!

Συνθέσεις: Αναμένονται