Το αγωνιστικό πρόγραμμα των πρωταθλημάτων Νέων και Παίδων της ΕΠΣ Φθιώτιδας!
Πραγματοποιήθηκε σήμερα στα γραφεία της ΕΠΣ Φθιώτιδας η κλήρωση των αγώνων της β΄ φάσης των τουρνουά Παίδων και Νέων, τα οποία θα ξεκινήσουν το ερχόμενο Σαββατοκύριακο.
Στο τουρνουά Νέων μετέχουν 6 ομάδες, ενώ στο Παίδων μετέχουν 16 ομάδες σε 4 ομίλους.
Στη σημερινή διαδικασία εκπροσωπήθηκαν τα σωματεία: Αίας Λαμίας, Ένωση 2010 και Νίκη Αγ. Παρασκευής.
Να δούμε το αγωνιστικό πρόγραμμα όπως προέκυψε μετά τη σημερινή διαδικασία:
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΝΕΩΝ
1η αγωνιστική 4η
Ακαδημία Λαμίας-Φραντζή
Αίας Λαμίας-Στυλίδα
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Ακαδημία Λοκρίδας
2η αγωνιστική 5η
Φραντζή-Αίας Λαμίας
Ακαδημία Λοκρίδας-Ακαδημία Λαμίας
Στυλίδα-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
3η αγωνιστική 6η
Στυλίδα-Ακαδημία Λαμίας
Αίας Λαμίας-Ακαδημία Λοκρίδας
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Φραντζή
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ ΕΝΑΡΞΗΣ
Ακαδημία Λαμίας 12
Φραντζή 10
Αίας Λαμίας 6
Στυλίδα 4
Ακαδημία Λοκρίδας 3
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας 0
*** Στην ημιτελική φάση θα αγωνιστούν σε διπλούς αγώνες ο 1ου του βαθμολογικού πίνακα με τον 4ο και ο 3ος με τον 2ο. Οι δύο ομάδες που θα προκριθούν θα παίξουν στον τελικό της διοργάνωσης.
ΤΟΥΡΝΟΥΑ ΠΑΙΔΩΝ
1ος όμιλος
1η αγωνιστική 4η
Αστέρας Λαμίας-Ακαδημία Λοκρίδας
Ελατειακός-Ακαδημία Λαμίας2
2η αγωνιστική 5η
Ελατειακός-Αστέρας Λαμίας
Ακαδημία Λαμίας2-Ακαδημία Λοκρίδας
3η αγωνιστική 6η
Αστέρας Λαμίας-Ακαδημία Λαμίας2
Ακαδημία Λοκρίδας-Ελατειακός
2ος όμιλος
1η αγωνιστική 4η
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
Αίας Λοκρίδας-Διόνυσος Αμφίκλειας
2η αγωνιστική 5η
Αίας Λοκρίδας-Νίκη Αγ. Παρασκευής
Διόνυσος Αμφίκλειας-Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας
3η αγωνιστική 6η
Νίκη Αγ. Παρασκευής-Διόνυσος Αμφίκλειας
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας-Αίας Λοκρίδας
3ος όμιλος
1η αγωνιστική 4η
Ένωση 2010-Αίας Λαμίας
Καμένα Βούρλα-Νέο Κρίκελλο
2η αγωνιστική 5η
Καμένα Βούρλα-Ένωση 2010
Νέο Κρίκελλο-Αίας Λαμίας
3η αγωνιστική 6η
Ένωση 2010-Νέο Κρίκελλο
Αίας Λαμίας-Καμένα Βούρλα
4ος όμιλος
1η αγωνιστική 4η
Ακαδημία Λαμίας1-Φραντζή
Καρπενήσι 2002-Μαλεσίνα 2008
2η αγωνιστική 5η
Καρπενήσι 2002-Ακαδημία Λαμίας 1
Μαλεσίνα 2008-Φραντζή
3η αγωνιστική 6η
Ακαδημία Λαμίας1-Μαλεσίνα 2008
Φραντζή-Καρπενήσι 2002
*** Θα προκριθούν οι δύο πρώτες ομάδες κάθε ομίλου και στη συνέχεια θα παίξουν στα προημιτελικά ως εξής:
Κ: Α1-Β2
Λ: Α2-Β1
Μ: Γ1-Δ2
Ν: Γ2-Δ1
ΗΜΙΤΕΛΙΚΗ ΦΑΣΗ
Νικητής Κ-Νικητής Λ
Νικητής Μ-Νικητής Ν
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ ΕΝΑΡΞΗΣ
1ος όμιλος
Ακαδημία Λοκρίδας 18
Ελατειακός 9
Αστέρας Λαμίας 4*
Ακαδημία Λαμίας2 3
2ος όμιλος
Ένωση 2010 16
Αίας Λαμίας 7
Νέο Κρίκελλο 7
Καμένα Βούρλα 6
3ος όμιλος
Αίας Λοκρίδας 12
Διόνυσος Αμφίκλειας 11
Νίκη Αγ. Παρασκευής 6
Αναγέννηση Δυτ. Φθιώτιδας 3
4ος όμιλος
Ακαδημία Λαμίας1 15*
Καρπενήσι 13
Φραντζή 7
Μαλεσίνα 2008 0
Πηγή: efthia