Β΄ ΦθιώτιδαςΠοδόσφαιροΤοπικά

Καμία αλλαγή στον 1ο όμιλο, μόνοι πρώτοι Μεξιατικός και Ολυμπιακός!

Αρκετά ενδιαφέρον αγωνιστική ήταν η 18η για τη Β΄Φθιώτιδας. Δείτε αναλυτικά τις βαθμολογίες και των τριών ομίλων.

Σε δύο δόσεις πραγματοποιήθηκε η 18η αγωνιστική της Β΄Φθιώτιδας, όπως άλλωστε γίνεται από την αρχή της σεζόν, με 4 αναμετρήσεις να διεξάγονται το Σάββατο και τις υπόλοιπες την Κυριακή.

Betατζής

Από την αγωνιστική αυτή αν θέλουμε να κρατήσουμε κάτι, αυτός είναι το 1-5 του Ρεγγινίου επί του Αετού Μενδενίτσας αλλά και το 1-1 του Αγρότη Τραγάνας με τον ΑΟ Καλαποδίου, όσο αφορά τον 1ο όμιλο.

Από τον 2ο όμιλο κρατάμε, το 4-2 της Δόξας Ζηλευτού επί του Όμβρου Ομβριακής, το 4-0 της Αναγέννησης Γιαννιτσούς επί του Γαρδικίου αλλά και τη νίκη του Αχιλλέα Δομοκού επί της Τσούκας στα τελευταία λεπτά της αναμέτρησης.

Τέλος, όσο αφορά τον 3ο όμιλο αυτό που μας έμεινε είναι, η νίκη της ΑΕ Δίβρης με 1-0 επί της ΑΕ Εχιναίων, η ματσάρα της Γλύφας με τον Κεραυνό Βαθύκοιλου και το 2-2 αλλά και το 7-2 του Ολυμπιακού Λαμίας επί της Θύελλας Μεγάλης Βρύσης.

Οι μάχες της βαθμολογίας

Τώρα, όσο αφορά τις βαθμολογίες είχαμε μερικές ανακατατάξεις, κυρίως στον τρίτο όμιλο. Για τον 1ο τα Καμένα Βούρλα συνεχίζουν νικηφόρα άρα και παραμένουν και πρώτα στον όμιλό τους με το Ρεγγίνι, τον Δαφνησιακό και τον Αγρότη Τραγάνας να ακουλουθούν.

Στον 2ο, έχουμε τον Μεξιατικό στη πρώτη θέση παρά την ισοπαλία του με τον Ατρόμητο Παλαιάς Γιαννιτσούς ενώ τη δεύτερη θέση μοιράζονται η Θύελλα Ροδωνιάς και η Δόξα Ζηλευτού.

Τέλος, στον 3ο όμιλο η ήττα της ΑΕ Εχιναίων έφερε τον Ολυμπιακό Λαμίας στην πρώτη θέση με 39 βαθμούς, ενώ η Ένωση έχει 38.

Τα αποτελέσματα στον 1ο όμιλο:

ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ – ΚΑΛΑΠΟΔΙ 1-1
ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ – ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ ΑΡΚΙΤΣΑΣ 0-0
ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ – ΡΕΓΓΙΝΙ 1-5
ΣΚΑΡΦΕΙΑ – ΚΟΜΝΗΝΟΣ ΚΟΜΝΗΝΑΣ 1-0
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ – ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΛΟΚΡΙΔΑΣ 3-0 α.α.
ΡΕΠΟ: ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

1ος ΟΜΙΛΟΣ

ΚΑΜΕΝΑ ΒΟΥΡΛΑ 41
ΡΕΓΓΙΝΙ 36
ΔΑΦΝΗΣΙΑΚΟΣ 35
ΑΓΡΟΤΗΣ ΤΡΑΓΑΝΑΣ 35
ΠΑΡΝΑΣΣΟΣ 30
ΚΑΛΑΠΟΔΙ 26
ΑΣΤΕΡΑΣ ΑΓ. ΣΕΡΑΦΕΙΜ 19
ΚΟΜΝΗΝΟΣ 18
ΑΕΤΟΣ ΜΕΝΔΕΝΙΤΣΑΣ 8
ΣΚΑΡΦΕΙΑ 8
ΑΚΑΔ. ΠΟΔ. ΛΟΚΡΙΔΑΣ

 

Τα αποτελέσματα στο 2ο όμιλο:

ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ – ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ 5-0
ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ – ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 1-1
ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ – ΤΣΟΥΚΑ 1-0
ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ – ΟΜΒΡΟΣ 4-2
ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ – ΓΑΡΔΙΚΙ 4-0
ΡΕΠΟ: ΘΥΕΛΛΑ ΡΟΔΩΝΙΑΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
2ος ΟΜΙΛΟΣ

ΜΕΞΙΑΤΙΚΟΣ 39
ΘΥΕΛ. ΡΟΔΩΝΙΑΣ 37
ΔΟΞΑ ΖΗΛΕΥΤΟΥ 37
ΕΥΡΥΤΑΝΙΚΟΣ 36
ΑΤΡΟΜ. Π. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 28
ΑΝΑΓ. ΓΙΑΝΝΙΤΣΟΥΣ 26
ΑΤΣΑΛ. ΠΕΤΡΩΤΟΥ 13
ΓΑΡΔΙΚΙ 11
ΤΣΟΥΚΑ 11
ΑΧΙΛ. ΔΟΜΟΚΟΥ 11
ΟΜΒΡΟΣ 6

 

Τα αποτελέσματα στον 3ο όμιλο:

ΓΛΥΦΑ – ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ 2-2
ΔΙΒΡΗ – ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ 1-0
ΦΡΑΝΤΖΗ – ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 3-0
ΟΛΥΜΠ. ΛΑΜΙΑΣ – ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ 7-2
ΜΑΛΙΑΚΟΣ – ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 0-3 α.α.
ΡΕΠΟ: ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

ΟΛΥΜΠ. ΛΑΜΙΑΣ 39
ΑΕ ΕΧΙΝΑΙΩΝ 38
ΚΕΡ. ΒΑΘΥΚΟΙΛΟΥ 36
ΔΙΒΡΗ 35
ΠΕΛΑΣΓΙΑΚΟΣ 32
ΓΛΥΦΑ 23
ΘΥΕΛΛΑ ΜΕΓ. ΒΡΥΣΗΣ 20
ΦΡΑΝΤΖΗ 12
ΠΑΟ ΑΝΘΗΛΗΣ 11
ΑΣΤΕΡΑΣ ΣΤΑΥΡΟΥ 11
ΜΑΛΙΑΚΟΣ

Ετικέτες
autovision

prwto

Διαβάστε επίσης

Αφήστε μια απάντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Διαβάστε επίσης

Close
Back to top button
Close