Γκολάρα και πέντε αποβολές: Απίθανο ματς στο Κύπελλο Ουρουγουάης

Η Λίβερπουλ Μοντεβιδέο ολοκλήρωσε το ματς με την Πενιαρόλ στο Κύπελλο Ουρουγουάης με οκτώ παίκτες λόγω αποβολών, ενώ κόκκινη κάρτα είδε και ένας αναπληρωματικός!

Τα είχε όλα το ματς της Πενιαρόλ με τη Λίβερπουλ Μοντεβιδέο για τα προημιτελικά του Κυπέλλου Ουρουγουάης, που βρήκε νικήτρια τη γηπεδούχο με 3-1, σε μια αναμέτρηση που είχε πέντε αποβολές – τις τέσσερις για τους ηττημένους!

Παρότι έμειναν με δέκα μόλις από το 6’, οι φιλοξενούμενοι προηγήθηκαν με γκολάρα του Λ. Ροντρίγκες στο 31’, ωστόσο ισοφαρίστηκαν λίγο πριν την ανάπαυλα.

Τα πράγματα χειροτέρεψαν με τη δεύτερη αποβολή για τη Λίβερπουλ στο 64’, με την Πενιαρόλ ωστόσο να μένει και αυτή με δέκα τέσσερα λεπτά αργότερα! Αυτό δεν την πτόησε από το να φτάσει στο 2-1 στο 71’, με τους φιλοξενούμενους να μετρούν άλλες τρεις αποβολές μέχρι το 85’…

Στο 73’ είδε κόκκινη κάρτα αναπληρωματικός, δύο λεπτά αργότερα τον ακολούθησε συμπαίκτης του που βρισκόταν στον αγωνιστικό χώρο και στο 85’ είχαμε την πέμπτη αποβολή, με τους γηπεδούχους να σφραγίζουν τη νίκη κάνοντας το τελικό 3-1 στις καθυστερήσεις…

πηγή: Sport-FM